Пресаташето на Световната футболна централа Маркус Зиглер заяви пред германските медии, че ФИФА не планира да отменя двубоя за третото място на следващите първенства на планетата, каквито предположения имаше в пресата.

Според него "малкият финал" се явявал достатъчно престижен двубой, а и интересът към него бил достатъчно голям.

"Считам, че този двубой е много важен. За самочувствието на играчите е нужно той да се играе и единият отбор да спечели бронзвоите медали", заяви той.

"Това показва, че все пак мачът не е без значение. Особено германците държат на подобни срещи. В този случай те ще искат да се поздравят поне с някакво отличие като домакини", коментира Зиглер.