Коста Рика поднесе една от големите изненади на Мондиала. Латиноамериканците победиха още един от големите фаворити в група D - Италия. След като преди няколко дни Брайън Руис и ко удариха Уругвай с 3:1, сега те надвиха и „адзурите" с 1:0. По този начин най-скромният тим в тази група първи си осигури класиране на осминафиналите. Там със сигурност пък няма да играе Англия. Островитяните вече и на теория отпадат.
Костариканците започнаха двубоя много добре и постепенно овладяха средата на терена. Учудващо, играчите на Чезаре Прандели изглеждаха доста вяли и незаинтересовани. Възползвайки се от това, латиноамериканците отправиха няколко опасни удара към завърналия се на вратата Буфон, които обаче не затрудниха опитния страж.
Италианците изпуснаха своя момент в 30-ата минута. Пирло изведе Балотели сам срещу Навас, но таранът тръгна да го прехвърля, вместо да стреля силно и сбърка.
Секунди по-късно тъмнокожият нападател изпусна още едно чисто положение. Той отново получи зад защитата и реши да стреля отдалеч, а Навас спаси.
Последните пет минути бяха за Коста Рика. Първо Дуарте стреля опасно с глава, а след това реферът не даде чиста дузпа за фаул на Киелини срещу Кембъл в пеналта.
Миг преди почивката обаче Коста Рика поведе. Кембъл центрира отдясно, Руис надскочи пазача си и засече с глава. Топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията за 1:0.
След почивката очакваният натиск от страна на европейците така и не се състоя. „Адзурите" владееха повече топката, но де факто не стигаха до положения пред стража на тима от КОНКАКАФ.
Все пак Навас са намеси добре при далечен шут на Дармиан ,а секунди по-късно трябваше да се разтяга максимално, за да извади удар на Пирло от фаул.В самия край Коста Рика дори имаше и шанс за втори гол, но Уреня профука добро положение.
Дори с наближаване на последния съдийски сигнал, италианците не направиха абсолютно нищо, за да си заслужи точката и заслужено загуби.
Въпреки поражението, „адзурите" имат всички шансове да продължат напред, ако завършат наравно срещу Уругвай. Европейците имат по-добра голова разлика от урусите и „хиксът" им стига в прекия двубой.
german
на 20.06.2014 в 20:55:25 #111по ОРФ айнс, херберт прохазка критикува комшиите си с пяна на уста
dragonwing
на 20.06.2014 в 20:52:57 #110467. ЧистачЪт | 20.06.2014 23:50 Реалният резултат е каквото каже нашия тЪпстър... Е как да не е уговорен мача... Някой го е играл 5-2 и това е , чист гол отмениха

Begemot
на 20.06.2014 в 20:52:40 #109Мачът на първенството до тук! Браво на коковете!

Coldman
на 20.06.2014 в 20:52:31 #108Този мач ще се помни

dragonwing
на 20.06.2014 в 20:48:41 #107Реалният резултат е 5 - 5 , да се изплатят на Весо 3,62 лева морални щети
Ебаси тия уговорени мачове между съседи !!! Весито е право !
Д-р Карпов
на 20.06.2014 в 20:46:48 #106445. dragonwing | 20.06.2014 23:42 Весито е казало - Х, Х ще бъде , просто ще завърши 5 - 5 Ебало си майката
След малко ще се появи тук и важно ще заяви,че само десетина минути не са му достигнали да познае

german
на 20.06.2014 в 20:46:07 #105весел мач ...
Begemot
на 20.06.2014 в 20:44:26 #104Много латентни амбрияжи тук

Begemot
на 20.06.2014 в 20:42:30 #103Метла
Кажи на гредата за г-н Путин, че той не вярва, кажи му!

dragonwing
на 20.06.2014 в 20:42:02 #102Весито е казало - Х, Х ще бъде , просто ще завърши 5 - 5 или 6-6 , ако съдията даде поне 70 минути продължение
Begemot
на 20.06.2014 в 20:40:18 #101Понякога седя и пия, понякогя седя, пия и се чудя...има ли хетеросексуални в тоз спортен форум?

Д-р Карпов
на 20.06.2014 в 20:39:49 #100айде,швайцовете се връщат в мача
Хиреу,още само 4 останаха,близо си да му еба майката,направо голем си

german
на 20.06.2014 в 20:39:32 #99айдее, обръщалка се очертава
Begemot
на 20.06.2014 в 20:38:27 #98Питай багера
Ти отде знаеш,че Путин не кара борд?!
Бордовете возят Путин, Путин не ги кара!
Begemot
на 20.06.2014 в 20:33:19 #97Греда, а г-н Путин няма да прости на Бам, греда! Той е капиталист, греда! Метла, кажи му!
FYI всеки аборт от 45 до 89 е комунистически аборт!
Coldman
на 20.06.2014 в 20:31:44 #96Петица !!!
dragonwing
на 20.06.2014 в 20:30:45 #95397. САШО ДИКОВ | 20.06.2014 23:28 151. bluereality | 20.06.2014 21:09 Записвайте: Франция- Швейцария Х -=-=-=- Мдааааааааа, тЪпстърът Веси пак е познал точния резултат до първата минута на мача
german
на 20.06.2014 в 20:30:08 #94темата е: франца играе с/у националния отбор на косово
german
на 20.06.2014 в 20:26:29 #93четворка...
а бай отмар си води прилежно записки 
Begemot
на 20.06.2014 в 20:26:07 #92Сендерос е истински гънър!
