Холандия спечели група В,след като надви Чили с 2:0 в двубой, който имаше значение само за разпределението на първите две места. Така „лалетата" завършиха с пълен актив от 9 точки, докато поражението пък бе първо за представящия се много добре до този момент Чили. Така на осминафинала европейците чакат втория тим в група "А", докато южноамериканците ще се изправят срещу победителя там.
Двубоят между холандците и „Ла Роха" предложи много битка и тактическо надхитряне, но пък сравнително малко голови положения.
Отборът на Хорхе Сампаоли заложи на висока преса, която притесняваше „лалетата" при изнасянето на топката. От своя страна, европейците разчитаха на дълги извеждащи подавания към големия си коз Ариен Робен.
Първото по-добро положение дойде в 23-ата минута и бе на сметката на чилийците. След заучено изпълнение на корнер, топката се озова у Гутиерес, който бе пред пеналта и нанесе силен удар, но над вратата.
В последните минути на полувремето тактиката на холандците започна да сработва и Робен имаше два отлични шанса за гол. При първия обаче се забави много с паса към свободния Де Йонг, а при втория ударът му бе блокиран.
След почивката картината на терена не се промени много, с тази разлика, че отборът на Чили започна постепенно да отпада. Това обаче бе очаквано, с оглед многото усилия, които латиноамериканците хвърлиха в началото на двубоя.
Алексис Санчес продължаваше да бъде най-голямата опасност за „оранжевата" врата, като непрекъснато тормозеше Каут и Блинд по фланга. Той бе близо до гол в 63-ата мин, когато получи извеждащ пас към себе си, но Силесен излезе и изби.
Холандците се възползваха от отпадането на чилийците и Каут можеше да открие след удар с глава в 75-ата мин. Голът в чилийската врата обаче падна в 77-ата мин. Влезлият току-що Фер бе забравен сам в пеналта и засече с глава хубаво центриране на Янмаат.
В оставащите минути Чили натисна в търсене на гол, но пък разредената им защита бе рай за Робен. В добавеното време той получи пас от Де Йонг, надигра Хара и центрира ниско към Депай, който от 3 метра оформи крайното 2:0.
baboraneca
на 23.06.2014 в 16:58:37 #5Пълен олигофрен....за метлата става въпрос
Иртишки християнин
на 23.06.2014 в 16:49:18 #424. ВсевишнияМонтанец | 23.06.2014 19:42 Както Белгия изкука... _____________________
Не знам Белгия дали е е изкукала, но Неуката кукувица отдавна е изкукала.

Иртишки християнин
на 23.06.2014 в 16:27:21 #3КаЙсияс има да си клати кайсиите срещу кенгурата като замаян...

Иртишки християнин
на 23.06.2014 в 16:18:38 #2Слониците днес "като по чудо" не са активни...

Begemot
на 23.06.2014 в 16:02:18 #1Браво на Григорчо! Метла, има ли сладолед в Северна Корея