Двама представители на щаба на националния отбор на Германия няма да имат достъп до терена в последния мач от група F на Световното първенство по футбол срещу Република Корея.
Причината - "неспортсменското" им поведение в мача срещу Швеция. Информацията беше потвърдена от Германския футболен съюз.
Шефът на медийния щаб на Бундестима Улрих Фойгт и директорът от асоциацията, отговарящ за националния отбор Георг Бехлау са наказани заради атака и опит за саморазправа с шведските резерви и треньори при победния гол на Тони Кроос в добавеното време за 2:1 срещу Швеция в събота.
Инцидентът се очаква да бъде разгледан и от Дисциплинарния комитет на ФИФА.