Бразилия на практика си осигури класирането за Мондиал 2018 след като постигна класическа победа с 3:0 над Парагвай в квалификационен мач от зона Южна Америка. Успехът беше осми пореден за тима под ръководството на Тите. Той позволи на "селесао" да се откъсне на 9 точки пред втория Колумбия.

Домакините изиграха силно първо полувреме, в което пропуснаха няколко чисти положения, но все пак успяха да вземат преднина. В 34-ата минута Филипе Коутиньо вкара много красив гол. Халфът на Ливърпул напредна по десния фланг, след което направи двойно подаване с Паулиньо и с отлично насочен удар в далечния ъгъл не даде шансове на стража на "гуараните" Антони Силва.

През второто полувреме Неймар пропусна дузпа, но малко след това се реваншира като реализира втория гол в 63-ата минута след самостоятелен пробив. Нападателят пое топката в собствената половина и надбяга двама противници, преди да се устреми към наказателното поле. Последва още един финт и удар, който леко рикошира в защитник на гостите, а Силва отново бе безпомощен. В 86-ата минута Паулиньо отново показа, че има усет за пасовете с пета и намери изскочилия зад отбраната Марсело, който елегантно копна топката над вратаря на Парагвай за крайното 3:0.

Аржентина без Лионел Меси безпомощна в Ла Пас (ВИДЕО)

Важни победи на Колумбия и Чили

Уругвай допусна обрат срещу Перу и загуби гостуването си в Лима с 1:2. Гостите поведоха в 30-ата минута след отлична работа на Луис Суарес. Звездата на Барселона получи топката в близост до наказателното поле и много хитро подаде на непокрития Карлос Санчес, който от въздуха стреля за 0:1. Само пет минути по-късно Хосе Паоло Гереро изравни. Ветеранът с лекота преодоля Диего Годин и с плътен удар в близкия ъгъл се разписа за 1:1.

Гереро имаше основна заслуга и за втория гол на Перу, оказал се и победен. След атака по десния фланг и центриране, бившият футболист на Байерн (Мюнхен) свали топката за Едисон Флорес, който с левия крак опъна мрежата зад Фернандо Муслера. Четвърт час по-късно резервата Джонатан Уретавиская, след престой от едва десетина минути на терена, получи втори жълт картон и съвсем утежни задачата на гостите.

Победата запази минималните шансове на Перу да се добере поне до петото място, даващо право на бараж. В момента съставът на Рикардо Гарека има актив от 18 точки, заедно с Парагвай. Разликата с петия Аржентина е 4 точки.