Мексико направи огромна крачка към класиране на 1/8-финал на Мондиал 2010. Във втори мач от груповата фаза, момчетата на Хавиер Агире победиха с 2:0 Франция след попадения на Ернандес и Бланко.
"Ацтеките" изиграха фантастичен мач и тотално надиграха надутия френски тим, като само неточните удари на Вела, Дос Сантос и компания предотвратиха тотален погром за "петлите". Благодарение на успеха Мексико събра 4 точки и се изравни на върха в групата с тима на Уругвай. В следващия кръг двете страни се изправят една срещу друга, а евентуално равенство ще ги изстреля във фазата на директна елиминация.
Мачът на стадион "Питър Мокаба" започна на много високи обороти, а положенията за гол не закъсняха. Още във втората минута Дос Сантос удари греда, но атаката бе спряна заради засада. Малко по-късно Карлос Вела бе изведен на стрелкова позиция, но с левия край стреля изключително неточно.
В 12-ата минута дойде и ред на Франко да пропусне. До края на първата част добрата игра на "ацтеките" продължи, но до гол не се стигна.
Франция стигна до първото си реално положение за гол едва в 54-ата минута. Тогава много добра триходова атака между Евра и Рибери завърши с опасен удар на Малуда. Стражът на мексиканците обаче се справи добре. Всичко смислено за "петлите" приключи тук.
В 64-ата минута резервата Ернандес изведе мексиканците напред в резултата, след като бе изведен сам срещу Лорис. Попадението сякаш окрили "ацтеките" и те продължиха да атакуват. Така се стигна до 78-ата минута, когато Барера бе съборен в пеналта от Абидал и главният съдия посочи бялата точка. От 11-те метра ветеранът Бланко не сгреши и закла "петлите" с втори гол.
Dirkk
на 17.06.2010 в 20:22:36 #45ОТРЕПКАТА РИБЕРИ ПРОВАЛИ ФРАНЦИЯ.
Tardelli
на 17.06.2010 в 20:21:58 #44Мексес Фламини Диара Насри Бензема Доменек

Stenlyaka
на 17.06.2010 в 20:21:37 #43''Там има луди'' , каза един умен човек (аз) преди време когато видя Диаби да играе плеймейкър на Франция и Абидал централен защитник .

Levskarche
на 17.06.2010 в 20:21:32 #42ииииии хааааааааа ооолллллллаааааааааа виииииииииввввваааааааа Мееееееееехххххххииииикоооооооооооо оллллллеееееееееееееее
Наздраве
Artillery
на 17.06.2010 в 20:21:13 #41Au revoir!

Saso
на 17.06.2010 в 20:20:46 #40Айййй яяяяяя яя яяяяяя яяяяя.. тараааттааатаа

n/a
на 17.06.2010 в 20:19:16 #39@ 39 И най-смешният световен шампион в историята
NRG
на 17.06.2010 в 20:18:07 #38ла кукарача, ла кукарача
Франсетата са в зоната на здрача :Д
Ел Пойо Локо
Benitez
на 17.06.2010 в 20:16:35 #37ФРАНСЕТАТА ВАЙ ЩЕ СИ СТЯГАТ КУФАРИТЕ, А ДОМЕНЕК ЕДВА ЛИ ЩЕ ГО ПУСНАТ ВЪВ ФРАНЦИЯ, НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ПО ГЛУПАВ ТРЕНЬОР НА НАЦИОНАЛЕН ОТБОР, А БЕ ТЕ ТИЯ СА ГОЛЕМИ НЕШАСТНИЦИ, НАЙ-БАЛЪШКИЯ ОТБОР НА ПЪРВЕНСТВОТО.
NRG
на 17.06.2010 в 20:16:25 #36Вива ла Мехико

Levskarche
на 17.06.2010 в 20:15:14 #355мин и сааа на 1/8 финал и Честита Победа и На всички които Мексикански фенове
Мексико
n/a
на 17.06.2010 в 20:14:15 #34@ 34 Хахаха, горките франсета

NRG
на 17.06.2010 в 20:13:14 #33Хаха развинтиха франсетата... :Д
Рошко
на 17.06.2010 в 20:12:06 #32Аре още един гол ! Нека! Ще!
Saso
на 17.06.2010 в 20:12:03 #31БАФАНА БАФАНА ДЕТО КЪДЕ МЕ ФАНА
Red Sox
на 17.06.2010 в 20:11:45 #30И платини неможе да ги спаси тея тъпаци! НЕМОЖЕ!!!
Levskarche
на 17.06.2010 в 20:11:40 #29Господ забавя но не забравя Удома си отиваи Франция Анрии

dragob
на 17.06.2010 в 20:09:03 #28Дето викат по Канал 1...цела Ирландия сега се залива от смях.
dragob
на 17.06.2010 в 20:07:21 #27Хоп, още един
Tardelli
на 17.06.2010 в 20:06:37 #26ФРАНЦИЯ
