Мексико направи огромна крачка към класиране на 1/8-финал на Мондиал 2010. Във втори мач от груповата фаза, момчетата на Хавиер Агире победиха с 2:0 Франция след попадения на Ернандес и Бланко.
"Ацтеките" изиграха фантастичен мач и тотално надиграха надутия френски тим, като само неточните удари на Вела, Дос Сантос и компания предотвратиха тотален погром за "петлите". Благодарение на успеха Мексико събра 4 точки и се изравни на върха в групата с тима на Уругвай. В следващия кръг двете страни се изправят една срещу друга, а евентуално равенство ще ги изстреля във фазата на директна елиминация.
Мачът на стадион "Питър Мокаба" започна на много високи обороти, а положенията за гол не закъсняха. Още във втората минута Дос Сантос удари греда, но атаката бе спряна заради засада. Малко по-късно Карлос Вела бе изведен на стрелкова позиция, но с левия край стреля изключително неточно.
В 12-ата минута дойде и ред на Франко да пропусне. До края на първата част добрата игра на "ацтеките" продължи, но до гол не се стигна.
Франция стигна до първото си реално положение за гол едва в 54-ата минута. Тогава много добра триходова атака между Евра и Рибери завърши с опасен удар на Малуда. Стражът на мексиканците обаче се справи добре. Всичко смислено за "петлите" приключи тук.
В 64-ата минута резервата Ернандес изведе мексиканците напред в резултата, след като бе изведен сам срещу Лорис. Попадението сякаш окрили "ацтеките" и те продължиха да атакуват. Така се стигна до 78-ата минута, когато Барера бе съборен в пеналта от Абидал и главният съдия посочи бялата точка. От 11-те метра ветеранът Бланко не сгреши и закла "петлите" с втори гол.
Saso
на 17.06.2010 в 20:31:34 #65Прибери
Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:31:28 #64Да живее Рафа Маркес - ебача на бахрейн!! Да живее и Лео Меси - гения на това световно - играча който се гаври със всички защити!!
MAN UNITED FEN
на 17.06.2010 в 20:31:04 #63Няма такъе кеф!!! Шибаните гадни и мазни и нагли франсета бяха прибити
LuisNazarioDaLima
на 17.06.2010 в 20:31:03 #62лорис са6то е бял. и валбуена и ЖИНЯК!!!
Artillery
на 17.06.2010 в 20:30:55 #61Умно момче е Стенляка, поне от това, което чета в постовете му
Dirkk
на 17.06.2010 в 20:30:22 #60Пийте братя! Пийте! Нека пият тези, които не спират да унижават феновете на Байерн постоянно
.
Stenlyaka
на 17.06.2010 в 20:29:27 #5962. hristos | 17.06.2010 23:27 Като стана дума за Диаби и на мен ми се струва слабичък, чудя се и Венгер как го пуска в Арсенал :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Венгер е идиот !
Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:29:18 #58Big_Evil Недей още да скачаш от балкона - бъди свидетел на поредният мач в който яка гавра с рибери ще си направи не друг, а домакините от ЮАР - това не е за изпускане!! Хер Фък - къде се изгуби нещастнико?
rincewind
на 17.06.2010 в 20:29:14 #57супер, а наздраве
проскубани да си ходят у петелско

NRG
на 17.06.2010 в 20:28:41 #56Цивилизейшън марш бързо да си пиеш хапчетата ...
Dirkk
на 17.06.2010 в 20:28:23 #55Франция отпадна, Рибери е причината!

KeyStone
на 17.06.2010 в 20:28:19 #54Феноменалният Рафа Маркес строши френските надежди.
chicago
на 17.06.2010 в 20:28:00 #53Мехико Мехико Мехико Мехико
Mehmеd
на 17.06.2010 в 20:27:54 #52Малоумника Доменек трябва да бъде гилотиран, пуска в игра, някакви абсолютни некадърници като Жиняк и Гову, а легендата на каталунците Анри седи на скамейката. Безименен гроб за Доменек

hristos
на 17.06.2010 в 20:27:44 #51Като стана дума за Диаби и на мен ми се струва слабичък, чудя се и Венгер как го пуска в Арсенал
Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:27:40 #50Играчите на Барселона отново са най-добри днес - Маркес, Меси - а жалките играчи на бахрейн броят калъфките!!
Stenlyaka
на 17.06.2010 в 20:26:18 #4955. Big_Evil | 17.06.2010 23:25 С един Рибери - толкова! Намига ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Тоя Риба-ри е много набеден играч , между другото !
chicago
на 17.06.2010 в 20:24:50 #48още 1 африкански отбор отпада
Predator-S
на 17.06.2010 в 20:24:48 #47АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА ЩЕ ПОЛУДЕЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

Abaris
на 17.06.2010 в 20:23:53 #46Аааааа, помните ли оня френски съдия-гей, който ни лиши от финал през '94, само защото се беше комплексирал от Костадинов 6 месеца по-рано? Благодаря ви, мексиканци!
