Мексико направи огромна крачка към класиране на 1/8-финал на Мондиал 2010. Във втори мач от груповата фаза, момчетата на Хавиер Агире победиха с 2:0 Франция след попадения на Ернандес и Бланко.
"Ацтеките" изиграха фантастичен мач и тотално надиграха надутия френски тим, като само неточните удари на Вела, Дос Сантос и компания предотвратиха тотален погром за "петлите". Благодарение на успеха Мексико събра 4 точки и се изравни на върха в групата с тима на Уругвай. В следващия кръг двете страни се изправят една срещу друга, а евентуално равенство ще ги изстреля във фазата на директна елиминация.
Мачът на стадион "Питър Мокаба" започна на много високи обороти, а положенията за гол не закъсняха. Още във втората минута Дос Сантос удари греда, но атаката бе спряна заради засада. Малко по-късно Карлос Вела бе изведен на стрелкова позиция, но с левия край стреля изключително неточно.
В 12-ата минута дойде и ред на Франко да пропусне. До края на първата част добрата игра на "ацтеките" продължи, но до гол не се стигна.
Франция стигна до първото си реално положение за гол едва в 54-ата минута. Тогава много добра триходова атака между Евра и Рибери завърши с опасен удар на Малуда. Стражът на мексиканците обаче се справи добре. Всичко смислено за "петлите" приключи тук.
В 64-ата минута резервата Ернандес изведе мексиканците напред в резултата, след като бе изведен сам срещу Лорис. Попадението сякаш окрили "ацтеките" и те продължиха да атакуват. Така се стигна до 78-ата минута, когато Барера бе съборен в пеналта от Абидал и главният съдия посочи бялата точка. От 11-те метра ветеранът Бланко не сгреши и закла "петлите" с втори гол.
Juventus 1897
на 17.06.2010 в 20:42:12 #85Истината, пратиха долнопробните шебеци Нигерия и Франция обратно по дърветата.. Не е ли прекрасен живота
Не е ли прекрасна отредената им съдба на мекотели 
Dirkk
на 17.06.2010 в 20:41:51 #84Имаме само един ковчег с братата бавароубиици, а толкова отрепки. Американец, Капитане Пуйол, Майоре, казвайте кой да бутнеме първи. Коя отрепка трябва да си иде първа? Коя?
Artillery
на 17.06.2010 в 20:41:44 #83133. Civilization III Conquests | 17.06.2010 23:40 СКАПАНИТЕ СЪДИИ ЗАКОПАХА ТИМА НА ФРАНЦИЯ- АБСОЛюТНА ПОДИГРАВКА С ФУТБОЛА НАГЛО И БЕЗОчЛИВО СЪДИЙСТВО ================================ И топката е виновна! Топката!

Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:41:27 #82Гаврете се с АЦ Мухъл - гаврете се и с науката и Хер Фък - не спирайте!!
Критиканта
на 17.06.2010 в 20:40:07 #81Франция са ужасни , дано пак не вкарат нито един гол ! Баварците изтърваха да се отърват от посредствения Рибери за една камара пари и да лапнат турчето Йозил !
NRG
на 17.06.2010 в 20:39:58 #80Добре де , щом са толкова силни хиспанетата що ги опънаха така брутално момчетата на великия Отмар?
Saso
на 17.06.2010 в 20:39:40 #79Най ме кефи номер 2 БАКАРИТО... е тук и във Факултето нЕма такъв
Juventus 1897
на 17.06.2010 в 20:39:34 #78Ликжидираха два срамни африкански отбора в този прекрасен Юнски ден - Нигерия и Франция... Скачайте върху телата им

Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:38:45 #77Всеки се гаври с науката и немските подлоги!! Давайте момчета - не спирайте!!
Dirkk
на 17.06.2010 в 20:38:31 #76Феноме, изпускаш кеча, отивай да го гледаш
.
NRG
на 17.06.2010 в 20:38:19 #75Той Демикелис ако го махнат от титулярния състав може и да подслилят защитния вал на архентиносите.
Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:37:50 #74Нормалко рибери да е слаб - все пак се състезава в най-слабия отбор в Европа - селяците от бахрейн!!
Artillery
на 17.06.2010 в 20:37:21 #73все пак имате кьсмета 4е сте европеици =========================== Но ти го нямаш... и те е яд
Научи се на български език, момче! 
NRG
на 17.06.2010 в 20:35:13 #72Испанците и франсетата обратно на село. Това световно Германия и Холандия ще шпорят наред. А Аржентина с тази защита, която я разпиляват разни корейчета ако се падне със сериозен тим бая голове ще инкасира, но и бая ще вкара. Ще бъде интересно.

Levskarche
на 17.06.2010 в 20:34:54 #71Мексико се справи с трагичната Франция и почти изпрати „петлите” у дома
този начин почти сигурно подпечата билетите на „петлите” за обратния полет към родината им веднага след груповата фаза на Мондиала в ЮАР те вече са готожи още като доидоха са били готови

Dirkk
на 17.06.2010 в 20:34:41 #70Валедо, бутам те в ковчега набързо, затварям капака и те хвърлям в океана, отрепко, че бързам!
Amerikanec
на 17.06.2010 в 20:34:22 #69Lord_Bog Докога ще продължава гаврата над жалкия байрям - всеки се изреди на слабите играчи на немското джудже!! Даже новобранеца Сантос ви еба!!
Stenlyaka
на 17.06.2010 в 20:34:17 #68Много девалвираха световноите де, няма живец .Няма мотивация , големите отбори са пълни с ''оловени'' крака .Италия като нищо ще поеме след франция....
Tardelli
на 17.06.2010 в 20:34:01 #67Браво на Уругвай и Мексико! Играят много добър футбол и напълно заслужено ще продължат, както вече е почти сигурно.
Artillery
на 17.06.2010 в 20:33:58 #66Лорде, няма кой да спре немската машина
Да пием за гордия негър Желсон Фернандеш, който люто наказа маврите, любимци на редица изявени хомосексуалисти
