Англия има сили да спечели световното първенство по футбол в Република Южна Африка, въпреки контузията на капитана Рио Фърдинанд. Това заяви бившият мениджър на английския национален отбор Свен Горан Ериксон.

"Ако лошият късмет с контузиите на Англия свърши, отборът има шанс да спечели световното първенство. Ще бъда щастлив, когато това се случи. Уейн Рууни е много важен за отбора, надявам се да бъде здрав по време на целия шампионат. Ще бъда щастлив да се срещнем с Англия на полуфиналите.

Този тим разполага с отлични футболисти, особено в защита и в халфовата линия", каза шведският специалист. Кот д'Ивоар е в група "G" На световното първенство с тимовете на Бразилия, Португалия и КНДР. Англия път е в един поток със САЩ, Словения и Алжир.