Селекционерът на Аржентина Диего Марадона обяви разширения си състав от 30 играчи за Мондиал 2010. Изненадващо сред избраниците на Марадона не попаднаха капитанът на Интер Хавиер Санети, неговият съотборник Естебан Камбиасо и халфът на Реал Мадрид Фернандо Гаго.
Марадона е повикал десетина играчи от местни клубове, сред които са ветераните Хуан Себастиан Верон и Мартин Палермо. Селекционерът има огромен избор от класни футболисти в нападание и със сигурност ще бъде изправен пред сериозна дилема за избора на титулярите, тъй като всичките му избраници се намират в отлична форма този сезон.
Разширен състав на Аржентина:
Вратари: Мариано Андухар (Катания), Серхио Ромеро (АЗ Алкмаар), Диего Посо (Колон)
Защитници: Николас Бурдисо (Рома), Мартин Демикелис (Байерн Мюнхен), Хуан Мануел Инсуаралде (Нюуелс Олд Бойс), Габриел Хайнце (Олимпик Марсилия), Николас Отаменди (Велес Сарсфийлд), Клементе Родригес (Естудиантес Ла Плата), Валтер Самуел (Интер), Ариел Гарсе (Колон), Фабрисио Колочини (Нюкасъл)
Полузащитници: Марио Болати (Фиорентина), Хесус Датоло (Олимпиакос), Себастиан Бланко (Ланус), Анхел ди Мария (Бенфика), Йонас Гутиерес (Нюкасъл), Хавиер Масчерано (Ливърпул), Хавиер Пасторе (Палермо), Хуан Себастиан Верон (Естудиантес Ла Плата), Хуан Мерсиер (Архентинос Хуниорс), Макси Родригес (Ливърпул), Хосе Ернесто Соса (Естудиантес Ла Плата)
Нападатели: Лионел Меси (Барселона), Мартин Палермо (Бока Хуниорс), Гонсало Игуаин (Реал Мадрид), Серхио Агуеро (Атлетико Мадрид), Есекиел Лавеци (Наполи), Карлос Тевес (Манчестър Сити), Диего Милито (Интер).
Тъп Военен От Челопечене
на 12.05.2010 в 10:33:40 #12То бива да си друсан , та друсан ама да не викнеш тези играчи не знам къв друсеняк трябва да си
100% като е съобщавал състава си ( и още много преди това де) е бил на поредната си доза, мръсното му и долно наркоманче

Тихомир Ушев
на 12.05.2010 в 10:17:25 #11@Боб Тривката (надявам се, че го превеждам правилно), Бариос ще играе на световното, но за национала на Парагвай. Май има и парагвайски корени и наскоро е получил гражданство.
Monako
на 12.05.2010 в 10:15:36 #10Eй тия треньори на Аржентина, винаги усират селекцията за световното, помня че един друг олигофреничен треньор не викаше така на времето най - добрия опорен халф на всички времена Редондо, оправданието бил с дълга коса
, като по същото време в отбора играеше Батистута.
Марадона може да е най големия футболист, обаче, явно като треньор ще се правали напълно, дано да не съм прав

The Scorpion
на 12.05.2010 в 10:11:49 #9Марадона напълно потвърждава мнението ми ,че е най-слабия треньор в света за всички времена.Ще прецака златно аржентинско поколение.Може ли да не викне един от най-добрите хлафове в света,който е в суперформа-Камбиасо.Санети е на години,но е класа.Гаго последните 1-2 месеца е титуляр в Реал и е класа пред тези в аржентинското първенство.Гарай също е класа пред повечето защитници,със Самуел могат да направят страхотен тандем.Липсват също Лучо,Лисандро ( играч номер 1 във Франция) ,а и вратарите им са някакви неизвестни с изключение на Ромеро.Не знам защо не е викнал Карисо и Устари
Spojkata
на 12.05.2010 в 09:54:45 #8Грешка на Марадона е че предпочете, Меси пред Санети

Qiao Zhi
на 12.05.2010 в 09:49:06 #7Санети изяди Меси на полуфинала за ШЛ. Аржентина минават групите и са дотам...
oZZy
на 12.05.2010 в 09:47:10 #6по принцип на световни винаги подкрепям Аржентина освен БГ и наистина съм учуден от избора на Марадона. Аз си представях състава така: Вртар + защита и Лучо- Масчерано - Камбиасо Меси/Лавеци -----Милито/ Игуаин ---Тевес/Агуеро Само с по 3ма нападатели щяха да се справят с всички, а халфовете щяха да ги изяждат. Сега ще гледаме Верон, дето едвам се движи....
sponge bob
на 12.05.2010 в 09:44:07 #5Къде е Рикелме? Бариос Скелото? Леофранко? Кастроман?

Smislov
на 12.05.2010 в 08:35:24 #4Марадона е върхът на несъвместимостта велик играч-велик треньор. Ще осере едно перфектно поколение от аржентински играчи само за да направи кефа на другарите си по чашка Палермо и Ортега. Да не вземеш Камбиасо, Санети и Лучо Гонзалез показва сериозна некадърност!
fox
на 12.05.2010 в 08:34:54 #3Сега само трябва да изчакаме да видим, кой ще отсвири Аржентина...
carlostevez
на 12.05.2010 в 08:31:53 #2Няма обяснение защо не е викнал Камбиасо. Дано не се окаже фатална грешка . Иначе за Гаго е ясно - той си е лекенце. Глупаво е да не викнеш и играч като Лучо Гонзалес , който направи страхотен сезон в Олимпик Марсилия . При тези футболисти в атака за Палермо няма място дори в разширеният състав . Вместо него можеше да викне Лисандро Лопез или дори Савиола......... Да не забравяме все пак , че Аржентина има толкова класни играчи , че може да направи 3 равностойни национални формации . Не като Швабания , които вземат куцо и кьораво без разлика за националност , религия и пол хахахаха
A*C*M
на 12.05.2010 в 08:20:01 #1БРАЗИЛИЯ и АРЖЕНТИНА правят всичко възможно трофея да си остане в Европа