Селекционерът на Аржентина Диего Марадона обяви разширения си състав от 30 играчи за Мондиал 2010. Изненадващо сред избраниците на Марадона не попаднаха капитанът на Интер Хавиер Санети, неговият съотборник Естебан Камбиасо и халфът на Реал Мадрид Фернандо Гаго.
Марадона е повикал десетина играчи от местни клубове, сред които са ветераните Хуан Себастиан Верон и Мартин Палермо. Селекционерът има огромен избор от класни футболисти в нападание и със сигурност ще бъде изправен пред сериозна дилема за избора на титулярите, тъй като всичките му избраници се намират в отлична форма този сезон.
Разширен състав на Аржентина:
Вратари: Мариано Андухар (Катания), Серхио Ромеро (АЗ Алкмаар), Диего Посо (Колон)
Защитници: Николас Бурдисо (Рома), Мартин Демикелис (Байерн Мюнхен), Хуан Мануел Инсуаралде (Нюуелс Олд Бойс), Габриел Хайнце (Олимпик Марсилия), Николас Отаменди (Велес Сарсфийлд), Клементе Родригес (Естудиантес Ла Плата), Валтер Самуел (Интер), Ариел Гарсе (Колон), Фабрисио Колочини (Нюкасъл)
Полузащитници: Марио Болати (Фиорентина), Хесус Датоло (Олимпиакос), Себастиан Бланко (Ланус), Анхел ди Мария (Бенфика), Йонас Гутиерес (Нюкасъл), Хавиер Масчерано (Ливърпул), Хавиер Пасторе (Палермо), Хуан Себастиан Верон (Естудиантес Ла Плата), Хуан Мерсиер (Архентинос Хуниорс), Макси Родригес (Ливърпул), Хосе Ернесто Соса (Естудиантес Ла Плата)
Нападатели: Лионел Меси (Барселона), Мартин Палермо (Бока Хуниорс), Гонсало Игуаин (Реал Мадрид), Серхио Агуеро (Атлетико Мадрид), Есекиел Лавеци (Наполи), Карлос Тевес (Манчестър Сити), Диего Милито (Интер).
@нтонио
на 12.05.2010 в 15:37:51 #32Споко,Аржентина ще е новия световен шампион

BarcaFan
на 12.05.2010 в 15:23:51 #31жалко за Габи Милито...
interist
на 12.05.2010 в 15:17:21 #30аз за Санети съм чел,че той не иска да играе за Аржентина вече...пък и след този тежък сезон в който той пропусна само един мач за Интер,като игра за Купата,първенството и ШЛ...едва ли щеше да има сили за Свтовното
Камбиасо също...той играе чернорабнотник и също излиза всеки мач за Интер...предполагм,че те не са пожелали да играят за Аржентина , иначе няма логика да не са там! 
Tonaldo
на 12.05.2010 в 15:15:58 #29Хм, Марадона се опитва да въведе модела от последните големи успехи на Аржентина (световните през 1986г. и 1990г.) с доста играчи, играещи в местното първенство. Пичовете от Естудиантес (Клементе Родригес, Верон и Соса) са ясни - спечелиха първенството и Копа Либертадорес, а и тримата имат опит в Европа. Другите "местни", признавам, са ми пълна енигма. Що се касае до Санети и Камбиасо, може би Марадона се опасява, че ще са изстискани след сезона на три фронта с Интер. Но защо тогава е викнал Самуел? За Санети ме е яд, защото, както повечето вече са споменали, е ЕТАЛОН за професионализъм, феърплей и морал. Да не говорим, че на тия години тича като младо яре и играе перфектно, където и да го сложат. Но явно дон Диего си знае. Ако донесе титла с този състав, ще бъде признат за гений, ако ли не - за пълен глупак. Ще видим
interist
на 12.05.2010 в 15:10:56 #28най-добър би бил отбора на Аржентина като излезе с Интер+Меси
Валтер Самуел,Санети,Милито,Камбиасо и Бурдисо (той е играч на Интер,даден под наем на Рома)
Smislov
на 12.05.2010 в 14:23:49 #27Не мога да го кажа по-добре: http://www.goal.com/en/news/1717/editorial/2010/05/12/1921092/world-cup-comment-argentinas-diego-maradona-does-the Както казва автора накрая: "Не забравяйте, че 7 от тези ще отпаднат!" Просто предусещам уникално глупавия краен състав, победен разгромно от САЩ или Австралия на някой осминафинал
Дрогата не прощава!
MonKaTa
на 12.05.2010 в 13:52:14 #26Нападатели: Лионел Меси (Барселона), Мартин Палермо (Бока Хуниорс), Гонсало Игуаин (Реал Мадрид), Серхио Агуеро (Атлетико Мадрид), Есекиел Лавеци (Наполи), Карлос Тевес (Манчестър Сити), Диего Милито (Интер)
с това нападение може да разгромят всеки един отбор на мондиала
Ritzaria
на 12.05.2010 в 13:30:18 #25Не мога да повярвам направо... Санети от години ми е любимият футболист, уникален професионалист и спортсмен просто. Сигурно е твърде възпитан за "тренерчето" и няма да му влиза в тона по пресконференциите... Не че за Камбиасо имам някакви смислена причина да не го вземе. Беше добър в Реал, а сега е титуляр в супер-Интер. Какво да се прави великите футболисти обикновено не стават за треньори, особено ако са завършени егоцентрици като Марадона (и Стоичков).
п3пино
на 12.05.2010 в 13:20:40 #24Марадона е повикал десетина играчи от местни клубове, сред които са ветераните Хуан Себастиан Верон и Мартин Палермо __________________________________________________________________ да вземеш Верон, а да не вземеш Камбиасо. този е за лудницата! ами Палермо?! явно Мара&Дона е решил да му даде шанс да подобри постижението си от изпуснати дузпи в един мач. явно 3 са твърде малко и трябва да изпусне 4, а след това да бъде застрелян от Ескубар или както там се казваше комбиеца от 94-та

KeyStone
на 12.05.2010 в 11:57:22 #23Определено трябваше да вземе Санети,Камбиасо,Лъчо Гонсалес и един измежду Гарай и Милито.Последният играе доста често в Барселона и показва,че се връща във форма.Идеален е за резерва на Самуел и Бородисо...
Критиканта
на 12.05.2010 в 11:40:25 #22много прав сранявайки "Болати, Датоло,Гутиерес,Соса, дори Макси и Верон" със Лучо Гонсалес .......
hristos
на 12.05.2010 в 11:33:52 #21Най-голямата издънка е с Камбиасо и със Санети.Ненормална и абсолютно неоправдана постъпка.Докато Липи има обяснение за Балотели и Касано ( скандалждии) то какво да кажем за Санети и Камбиасо - пример за професионализъм. Бърз поглед върху състава на мен поне ми показва, че Аржентина няма кой знае какъв потенциал, или има но е изцяло концентриран в нападение, където направо ми е чудно как ще ги върти и кой няма да играе. Докато в защитата и халфова линия, дори и вратар - слаба ракия. Болати, Датоло,Гутиерес,Соса, дори Макси и Верон- това ли е халфовата им линия. Само Масчерано е класа и донякъде Ди Мария. За защита да не говорим - Колочини е символ на провала на аржентинците откакто играе в национала но незнайно защо винаги е викан, Хайнце също е всичко друго но не и добър защитник.Бурдисо направи хубав сезон, ама и той не е от голяма класа, същото важи вече и за Самуел.Демикелис и той е една дупка. Ако можеше да сглоби отбор само от нападатели щеше да е друга работа - Меси, Агуеро, Тевес, Милито,Лавеци, Игуаин. Гаго изобщо никога не е бил кой знае какъв играч, че да се коментира. По-скоро бих взел Габи Милито въпреки че не е в идеално състояние, а и задължително Лучо Гонзалес. Марадона ако не му помогне Господ както през 86-та го чака голям провал.
Критиканта
на 12.05.2010 в 11:26:46 #20Г.Милито и Санети са футболисти от световна класа , това не може да се каже за Хайнце , Бурдисо и Колочини . Дори някой беше споменал младия Гарай от Реал М и той по-читав играч от 3-цата .
Критиканта
на 12.05.2010 в 11:23:52 #19За Макси си прав , преди нова година резерва в Атлетико после в Ливърпуул !
Критиканта
на 12.05.2010 в 11:22:43 #18rossonero той Хайнце освен да вкарва голове друго не може , уникално слаб защитник ! Бурдисо не съм го гледал много тази година но това което помня от него е горе долу добра игра и в сл. момент фрапантни- безумни грешки . А Хонас е без коментар няка друг такъв кон с капаци . Колочини не знам какво играл в Нюкасъл този сезон но все пак Б група !!!!!Да не говорим че той беше основен защитник и когато изпаднаха . Помня го добре , изкара 2 сезона в Атлетико и не беше нищо особенно .
fierce_rs
на 12.05.2010 в 11:07:11 #17Тоя не си взима хапченцата редовно
Камбиасо изигра най-силния сезон в кариерата си и да не го викне??? Да не говорим, че Санети на 36 години, като капитан ще изведе Интер до требъл този сезон и не е повикан, а Верон на 38 в някакъв някъде из Америка е там 
Критиканта
на 12.05.2010 в 10:52:12 #16Колочини ....Болати .......Хонас Гутиерес.......
Критиканта
на 12.05.2010 в 10:50:33 #15Бурдисо и Хайнце са супер зле !!!!
Критиканта
на 12.05.2010 в 10:49:16 #14Санети на 35 г. е по-добър футболист за всеки пост в защита и полузащита от всеки в селекцията на Марадона , уникален футболист .......легенда . Х.Санети ........
SINQtitla
на 12.05.2010 в 10:43:11 #13Без Санети
и Камбиясо, които ще играят финал в Шампионската лига след отстраняването на Челси и Барса 