Монако записа изненадваща загуба с 2:4 като домакин на Троа в среща от 5-и кръг на Лига 1. Така футболистите от Княжеството заличиха доброто си представяне при равенството 1:1 в Париж срещу ПСЖ.

Двубоят започна отлично за Монако и още в 10-ата минута Гийермо Марипан откри резултата. В 22-ата минута обаче чилиецът направи дузпа, която Флориан Тардьо реализира.

Монако препъна ПСЖ във френската Лига 1

Двубоят в Париж завърши 1:1

В 44-ата минута Марипан получи втори жълт картон и беше изгонен от игра, а секунди по-късно Уилсън Одоберт даде аванс на Троа.

Три минути след почивката гостите стигнаха до трети гол чрез Мама Балде. В 63-ата минута Монако се върна в мача след точен удар на Юсуф Фофана. В 78-ата минута Салмие оформи крайното 4:2.

Олимпик Лион записа успех след 2:1 срещу Троа. Тете и Токо Екамби дадоха солиден аванс на "хлапетата". Матиас Отре върна един гол, но за повече гостите нямаха сили.