Пари Сен Жермен загуби първи точки във френската Лига 1, след като завърши 1:1 в домакинството си на Монако от 4-тия кръг. Футболистите от Княжеството първи поведоха в резултата в 21-вата минута с гол на Кевин Фоланд. Домакините вдигнаха сериозно оборотите, но стигнаха само до изравняване в 70-ата минута. Неймар се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него. Първоначално съдията подмина ситуацията и подкани бразилецът да се изправи, а последвала справка с ВАР промени решението му.

Става интересно: Братът на Погба обещава да разкрие мръсните му тайни, както и тези на Мбапе

Звездата обяви, че е изнудван

Парижани направиха куп пропуски, като удариха три греди, а вратарят Александър Нюбел направи няколко отлични спасявания.

В 84-ата минута Мбапе бе изведен сам срещу германският страж, но ударът му бе спасен с тяло от Нюбел.

Точката се оказа достатъчна на ПСЖ, за да си върна първото място в класирането с 10 точки, колкото имат и Олимпик Марсилия и Ланс, но парижани са с много по-добра голова разлика. Монако пък се намира на 12-та позиция с 5 пункта.