В последната проверка за лятната подготовка на Миньор (Перник), "чуковете" записаха победа с резултат 1:0 срещу новака във Втора лига Беласица (Петрич). Като днес беше и официалното представяне на състава на "жълто-черните".

В 15-та минута грешка на пернишкия вратар Даниел Леонтиев, който изпусна топката след центриране, за малко да коства гол във вратата му, но защитата реагира адекватно и бързо изчисти топката. Добра възможност се откри и пред Калоян Йосифов в 27-та минута след отбита топка в наказателното поле, стреля от воле, но право в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Александър Праматаров се възползва от отбита топка след ъглов удар и със силен шут прати топката в мрежата на петричани за 1:0.

Миньор и Чавдар (Етрополе) не се победиха в контрола, Рууни с гол за "чуковете"

Вижте подробности

Второто полувреме започна с пропуск от страна на Миньор след добре подадена топка към Йосифов, той не можа да я насочи в рамките на вратата като кълбото мина близо до страничната греда. Още една възможност се откри в 56-та минута след добро разиграване влезлият като резерва Кристиян Слишков отправи добър удар отдясно, но гостите успяха да се справят със създадената ситуацията. Нарушение срещу нападателя Рууни в 73-та минута накара рефера да покаже бялата точка, но Тютюков пропусна като не успя да вкара и при добавката.

До последния съдийски сигнал гостите не съумяха да отправят нито един удар към вратата на домакините. Така Миньор (Перник) завърши лятната подготовка за първенството с победа над новака Беласица (Петрич).