Оливие Жиру все още не е забравил пропуска си от дузпа в реванша между Милан и Наполи в четвъртфиналите на Шампионската лига. "Росонерите" взеха 1:1 в Неапол и след 1:0 от първата среща си организираха среща с градския съперник Интер в полуфиналите.

През първото полувреме Жиру пропусна дузпа при 0:0, но се реваншира с гол в края на първата част.

"Тази дузпа ми влезе в главата. Преживях го тежко, когато Мерет спаси удара ми. В края на мача го попитах дали е знаел къде ще бия. Той ми каза само: "там". Останах концентриран. Също както онази възможност, която пропуснах срещу Англия на Световното първенство и малко след това вкарах.

Официално: Жиру остава в Милан и през следващия сезон

Поднови договора си

Знаех, че ще имам възможност да се поправя. Мерет след това направи още едно хубаво спасяване, но нямаше как да реагира при третия ми удар. Аз просто завърших прекрасната работа на Рафаел Леао. Когато той има пространство пред себе си е разрушителен. Знаех къде да застана. А и играех на един крак, защото ме болеше сухожилието. Но както всички в отбора, и аз се пожертвах за благото на тима. Футболът е колективен спорт. С този дух можем да мечтаем за всичко", каза Жиру пред "Екип".

Френският таран удължи договора си с Милан за още една година. Този сезон Жиру има 13 гола и 6 асистенции в 38 мача.