Отборът на Милан продължава с впечатляващото си представяне в предсезонната подготовка. След като преди няколко дни победиха с 1:0 шампионите на Европа Челси, късно снощи момчетата на Масимилиано Алегри се наложиха с 3:1 и над шампиона на Хондурас Олимпия.

И трите попадения за „росонерите" паднаха преди почивката и станах дело на Робиньо и Антонио Ночерино (2).

Бразилецът откри резултата с точен удар с левия крак от около 20 метра.  В самия край на полувремето Ночерино завърши точно перфектна атака на Милан, преминала през Касано и Робиньо,и вкара за 2:0. Отново италианският национал бе точен в заключителните секунди на полувремето и оформи класическата преднина.

След почивката Алегри направи куп промени, а Олимпия стигна до почетен гол чрез Ескаланте.

Като цяло Милан изигра много силен двубой, като особено през първата част създаде около 10 голови положения. На няколко пъти с пропуски обаче се отчете Ел Шаарави. Контролата пропуснаха Филип Мексес и Кевин Принс Боатенг, които имат леки травми. В сряда Милан се изправя срещу Реал Мадрид в последната си проверка на американска земя, след което се завръща у дома.

МИЛАН - ОЛИМПИЯ 3:1

1:0 Робиньо (24')

2:0 Ночерино (37')

3:0 Ночерино (44')

3:1 Ескаланте (72')

МИЛАН: Амелия (64' Пацали), Абате (46' Де Шилио), Бонера (64' Иоти), Ачерби, Антонини (46' Месба), Ночерино, Монтоливо (55' Кристанте), Констант (64' Емануелсон), Касано, Робиньо (64' Валоти), Ел Шаарави (80' Просеник).