Удинезе загуби от Милан в мач от 11-тия кръг на Серия "А". Битката на стадиона в Удине продължи над 100 минути, като бе решена от попадение на капитана на "росонерите" Алесио Романьоли.

Лидерът на гостите се разписа в едва 96-ата минута на мача, като до този момент резултатът бе равен, а голове не бяха реализирани.

Намиращият се във форма отбор на Милан гостува далеч от "Сан Сиро" с идеята да спечели нови три точки. След неубедителния старт момчетата на Дженаро Гатузо постепенно стъпиха на краката си, а през седмицата постигнаха също много драматичен успех над Дженоа.

И тогава Алесио Романьоли вкара победното попадение в края на срещата и донесе 4-та победа в последните 5 мача.

Удинезе наскоро бе прекъснал серията си от 4 поредни загуби, след като взе точка от Дженоа през уикенда.

Тази вечер обаче "черно-белите" се пречупиха в продължението на мача. В 95-ата минута те останаха с човек по-малко на терена, след като холандският защитник Брам Нуйтинк бе изгонен от игра.

В 96-ата минута пък, след няколко разменени подавания между Сусо и Романьоли, последният реши да стреля, пращайки топката в мрежата за крайното 0:1.

По време на самия двубой именно Сусо на два пъти бе големият длъжник на тима си, като пропиля по едно чудесно положение през всяко от полувремената.

За капак Милан по всяка вероятност загуби за следващите си важни срещи Гонсало Игуаин. Нападателят напусна терена още преди почивката, като се държеше за кръста. За момента няма подробности около здравословното му състояние.

Статистически Милан има вече 27 победи в 55 двубоя срещу Удинезе, а равенствата са 13.

Милан победи Дженоа с 2:1

Романьоли герой и антигерой за Милан, Дженоа загуби отложения мач от първия кръг на Серия "А"