Милан победи Дженоа в отложен мач от 1-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Сан Сиро" завръши при резултат 2:1 в полза на домакините.

Алесио Романьоли се разписа на два пъти - по веднъж във всяка от вратите. Сусо също бе точен за "червено-черните".

Снимка 386903

Мачът трябваше да се изиграе в 1-ия кръг, но беше отложен заради трагедията в Генуа. Срутен мост уби 43 души в морския град, а само 10 минути по-рано през него бе минал защитникът на "грифоните" Доменико Кришито.

В неделя "росонерите" приеха и другия отбор от града - Сампдория, и спечелиха драматично с 3:2. През 2018 г. "червено-черните" имат само 1 загуба на "Сан Сиро" в калчото (0:1 от Беневенто), победите са вече 10, равенствата 4.

През миналия сезон Дженоа си тръгна с точка от Милано след 0:0, а днес бе на няколко минути от подобно развитие на срещата.

Сусо разстреля вратаря на съперника още в четвъртата минута с изстрел извън пределите на наказателното поле.

В 56-ата минута, при изключително злощастна ситуация, топката бе отклонена в краката на Алесио Романьоли, след което влезе във вратата на Милан за 1:1.

Снимка 386902

Именно Романьоли се реваншира по възможно най-добрия начин в продължението на двубоя, когато с прехвърлящ удар оформи крайното 2:1 и връчи трите точки на тима си.

Милан е 4-и, а Дженоа 11-и в класирането.

От Милан потвърдиха: Контузията на Калдара е тежка, вади го от сметките