Милан няма да промени тактиката или подхода си за реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига, въпреки че голмайсторът на Серия А Виктор Осимен се завръща за Наполи, каза старши треньорът Стефано Пиоли.

Исмаел Бенасер донесе домакинска победа на Милан с 1:0 над неаполитанците в първия мач миналата сряда. Това беше втора поредна победа на "росонерите" над Наполи, след като се наложи над отбора на Лучано Спалети с 4:0 като гост по-рано този месец. Нигериецът Осимен пропусна и двата мача заради контузия в бедрото.

Оливие Жиру пропуска реванша на Милан с Наполи

Нападателят има проблеми с ахилесовото сухожилие

"Осимен е толкова мощен, впечатляващ и решителен нападател, така че ние вземаме предвид характеристиките му, но в същото време имаме свой собствен начин на игра и няма да се отдалечим от него.

Видяхме в предишните мачове на Наполи, че голяма част от това е свързано с познаването на момента за забавяне и ускоряване, а това е още по-решаващо с играч като Осимен", заяви Стефано Пиоли.

Специалистът каза, че предимството от един гол не е достатъчно, за да осигури сигурност срещу агресивен отбор на Наполи, който не е губил у дома в последните си 12 мача от Шампионската лига.

"Имаме само минимално предимство. Трябва да играем нашата игра като отбор и смятам, че контролираме топката много добре, когато я имаме. Това ще бъде важен елемент", каза още той.