Въпреки, че през последните седмици вкара няколко важни гола и подобри представянето си на терена, с всеки изминал ден Робиньо е все по-близо до завръщане в родния Сантос. Славният бразилски клуб силно желае да прибере юношата си, който да води атаката на тима заедно с Неймар.
Наскоро от Милан обявиха, че евентуални преговори за Робиньо ще започнат с минимална трансферна цена от 10 милиона евро. За да облекчат исканата сума, бразилците са готови да включат в сделката 19-годишния Фелипе Андерсон, съобщи „Спортмедиасет".
Фелипе Андерсон играе на поста атакуващ полузащитник, а през последните месеци бе гледан на живо в няколко двубоя от спортния директор на „росонерите" Ариедо Брайда.
„Нямам намерение да продавам Робиньо, но за жалост от последните ни няколко срещи останаха с убеждение, че той обмисля да си тръгне през януари", сподели наскоро президентът на Милан Силвио Берлускони.
Робиньо премина в Милан преди 2 години и половина срещу 18 милиона евро, които „росонерите" заплатиха на Манчестър Сити.