Отборът на Милан допусна драматична първа загуба за сезона в Серия "А" в гостуването си на Фиорентина с 3:4 в събота вечерта.

Наставникът на "росонерите" Стефано Пиоли сподели след поражението, че не е разочарован толкова от цялостното представяне на тима, а от грубите грешки в защита и многото пропуснати положения.

"Получи се много странен мач. Играхме добре до почивката и не трябваше да изоставаме с два гола, но това е футболът. Пропуснахме положенията си и бяхме наказани за грубите си грешки в защита. През втората част показахме характер, но когато ти вкарат 4 гола, е много вероятно да загубиш. Така и стана.

Фиорентина имаше 5 удара в мача и стигна до 4 гола. Трябваше да сме по-концентрирани и да се възползваме от положенията пред противниковата врата. Искам футболистите да почувстват болката от тази загуба и да направят така, че подобно нещо да не се повтаря. Ще си извадим поуките/

Ако не беше четвъртият гол, можеше и да стигнем до точката. Липсваше прецизността в завършващата фаза. Достатъчно сме силни ментално, за да не се огънем след една загуба. Вече мислим за мача с Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Шансовете ни да продължим са малки, но трябва да уважаваме турнира и да подходим сериозно", коментира още Пиоли.

Фиорентина - Милан 4:3 в мач от Серия "А"

Влахович - Ибра 2:2, Фиорентина - Милан 4:3!