Милан записа 5-а победа в последните си 6 мача от италианското футболно първенство.

В среща именно от шестия кръг на Серия "А", "росонерите" се наложиха над домакините си от Удинезе.

Милан спечели битката на "Стадио Фриули" с 2:1, като в основата на всичко запомнящо се в предни позиции за тима бе живата легенда на световния футбол Златан Ибрахимович.

Снимка 503351

Източник: Twitter

Шведският таран, който съвсем наскоро посъветва по доста свойствен начин аудиторията да внимава с COVID-19, се отчете с гол и асистенция на сметката си в днешния двубой на отбора.

Ибрахимович: Вие не сте Златан, затова не предизвиквайте вируса!

"Заразата ме предизвика и аз победих"

Резултатът бе открит след 18 минути игра, като Златан получи добро подаване в наказателното поле, укроти кълбото с едно докосване, след което вдигна главата си и видя връхлитащия на скорост Кесие.

Последва точно подаване и шут от движение на последния.

Снимка 503350

Домакините излязоха в подчертано офанзивна постройка, но въпреки това нямаха кой знае колко чисти възможности за отбелязване на гол през първата част от мача.

Само 3 минути след подновяването на играта обаче Родриго Де Пол бе точен от дузпа, връщайки тима си в битката. Нарушение в наказателното поле имаше, въпреки протестите на част от футболистите на гостуващия гранд.

Седем минути преди изтичането на редовното време се стигна до разбъркване в пеналта на домакините, Златан се освободи от бранител и с акробатично изпълнение с гръб към вратата успя да изненада вратаря, а и да стреля изключително точно, оформяйки крайното 1:2.

Снимка 503352

Така Милан остава на върха в класирането, с едно равенство от началото на кампанията, нито едно поражение и 5 успеха. Удинезе е едва 18-и.