В трети пореден мач Милан не успя да запише победа в Серия "А", след като на пътя на "росонерите" застана Удинезе, който си тръгна от "Сан Сиро" с точка след равенство 1:1.

Още в 12-ата минута на домакините се наложи да правят до принудителна смяна, тъй като вратарят Джиджи Донарума се контузи и бе заменен от Хосе Рейна.

Пакета имаше възможност да открие резултата от добра позиция за гранда от Милано, но не успя да намери очертанията на вратата. Същият се контузи малко преди края на полувремето, поради което и той бе заменен принудително от Сами Кастийехо.

Минута преди почивката Милан поведе!

Пионтек засече с глава центриране от фланга, вратарят на гостите първоначално спаси, но при добавката полякът вкара поредния си гол за "росонерите" - 1:0!

Домакините обаче не успяха да задържат този резултат, нито да го увеличат. Вместо това получиха гол в средата на второто полувреме, оказал се последен в мача!

При отлична контраатака Фофана подаде към Лазаня, който от близко изравни за 1:1!

Милан остава в Топ 4, на четвъртата позиция с 52 точки - с 4 повече от петия Лацио, който обаче е с два мача по-малко.