Милан победи Аталанта с 2:0 в двубой от последния 38-и кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Атлети Азури д'Италия".

Франк Кесие (43', 90+2') даде аванс за "росонерите" след точно изпълнена дузпа, а в добавеното време на двубоя отново халфът бе точен от 11-метров наказателен удар, оформяйки крайния резултат.

Така "росонерите" успяха да завършат сезона на второто място със 79 точки, а Аталанта остана на трета позиция само с точка по-малко.

Ювентус прегази Болоня и влезе в Топ 4 на Серия А

"Бианконерите" се наложиха с 4:1

Иначе първото попадение в мача дойде в 43-ата минута, когато Милан получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Тео Ернандес. Зад топката застана Кесие, който успя да даде аванс на "росонерите" от бялата точка.

Във втората минута на добавеното време "росонерите" получиха втора дузпа в мача за игра с ръка на Робин Госенс. Мартен де Роон пък бе изгонен от игра след втори жълт картон. Зад топката отново застана Кесие, който вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.