Милан разби Фиорентина с 5:1 на "Сан Сиро" в мач от последния кръг на Серия "А". "Виолетовите" откриха резултата с гол на Джовани Симеоне, но след това "росонерите" вкараха пет безответни попадения. Патрик Кутроне се разписа на два пъти, а по веднъж реализираха Хакан Чалханоолу, Никола Калинич и Джакомо Бонавентура. Турският халф се отличи и с три асистенции.

Миланският гранд завършва на 6-о място в крайното класиране с 64 точки, докато Фиорентина остава осми с 57 пункта.

Джовани Симеоне даде предина на гостите в 20-ата минута с хубав прехвърлящ удар. "Росонерите" отговориха мигновено и Хакан Чалханоолу изравни от пряк свободен удар три минути по-късно.

В 42-ата минута Патрик Кутроне се възползва от подаване на турския национал и направи пълен обрат.

Снимка 357667

В 49-ата минута Никола Калинич увеличи преднината на домакините. Десет минути по-късно с втория си гол Кутроне реши всичко в срещата, като отново в негов асистент се превърна Чалханоолу.

Турският халф направи хеттрик от асистенции в 76-ата минута, когато намери Джакомо Бонавентура, а той фиксира крайното 5:1.