Милан надви Удинезе с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Серия "А". Двете попадения за "росонерите" на "Сан Сиро" реализира новата покупка Никола Калинич(23,31), докато за "фриуланите" се разписа Кевин Лазаня (28). По едно попадение на двата тима бе отменено след намеса на видео асистент рефер.

След този успех Милан събра 9 точки и заема 4-о място във временното класиране, докато Удинезе е с три пункта.

Снимка 313039

Първата добра възможност в мача пропусна Сусо в 7-ата минута. Малко след това гол на Кевин Лазаня бе отменен след намесата на ВАР (Видео асистент рефер). В 18-ата минута Милан бе близо до гол. Първо Калинич стреля с глава в гредата, а при добавката на Бонучи, защитник изби от голлинията.

Милан ще мъсти за резила срещу Лацио

"Росонерите" приемат Удинезе

Хърватският голаджия все пак откри резултата пет минути по-късно. Той засече центриране отдясно на Калабрия от три метра за 1:0.  В 28-ата минута Романьоли сгреши и изведе Лазаня сам срещу Джанлуиджи Донарума. Нападателят на Удинезе не сгреши и изравни резултата.

Три минути след това "росонерите" отново излязоха напред. Никола Калинич вкара втория си гол в мача, след като бе най-съобразителен в наказателното поле на "фриуланите" и от два метра не сгреши.

Снимка 313040

През втората част Милан бе по-активният отбор, но пропусна чрез Бонавентура и Романьоли. Последваха добри минути за гостите, но Донарума бе на висота при удари на Фофана и Байч.

В 82-ата минута Калинич вкара трети гол в срещата, но отново след намесата на ВАР то бе отменено.

Така "росонерите" записаха трета победа от началото на сезона в Серия "А".