Милан победи Емполи с 4:2 като гост в мач от 19-тия кръг на Серия "А". Гостите не оставиха съмнение кой е по-добрият от двата отбора.

Още в 12-а минута Франк Кесие изведе "росонерите" напред с неспасяем шут в долния ляв ъгъл. В 18-а минута Байрами изравни, но 3 минути преди края на първата част Франк Кесие отново изведе своите напред.

Алесандро Флоренци се разписа в 63-а минута, а 6 по-късно Тео Ернандес напълно отчая домакините, като с удар по тревата направи резултата 1:4.

Интер ще зимува на върха в Италия след труден успех над Торино, Рома и Фиорентина с грешни стъпки

Интер стана зимен шампион на Калчото

Пет минути преди края Емполи получи право да изпълни дузпа. Реферът първоначално подмина ситуацията, но след преглед със системата ВАР той посочи бялата точка. Андреа Пинамонти реализира хладнокръвно и оформи крайното 2:4.

В другия късен мач от днес Наполи допусна грандиозна издънка след като загуби у дома от опашкаря Специя с 0:1. Единственото попадение падна в 37-а минута, когато Жуан си отбеляза автогол.