Интер се наложи с 1:0 над Торино у дома и стана зимен шампион на Италия, след като сезонът бе преполовен с 19-ия кръг в Серия "А". Единственото попадение в срещата вкара Дензъл Дъмфрис в 30-та минута след удар по земя.

Със седмия пореден успех в първенството тимът на Симоне Индзаги е лидер с 46 точки, докато "биковете" са 11-и с 25 точки.

В друг мач от кръга Рома се издъни вкъщи и завърши 1:1 със тима на Сампдория. Шомуродов изведе "вълците" напред в 72-а минута, но гостите реагираха бързо и само 8 минути по-късно успяха да възстановят равенството чрез Маноло Габиадини.

Снимка 558285

Източник: БГНЕС

Верона и Фиорентина завършиха при същия резултат(1:1). Домакините от Верона се разписаха още в 17-а минута чрез Лазаня и се виждаха победители, но 9 минути преди края на мача "виолетовите" изравниха, а автор на гола стана Гаетано Кастровили.