Милан и вратарят на тима Майк Менян са се разбрали за нов договор между двете страни, съобщава журналистът Матео Морето. Досегашният контракт на стража изтича след година и половина, но ще бъде подновен до 2028-а с опцията за още един сезон. Годишната заплата на френския национал пък ще нарасне до 5 млн. евро плюс бонуси.
Менян вече е дал своето съгласие за новото споразумение, като се очаква през следващите седмици да има нова среща между двете страни, на която да се ратифицира контракта и да се подпишат всички документи.
Иначе 29-годишният страж пристигна в Милан през лятото на 2021-ва и веднага се превърна в твърд титуляр за "росонерите", за които има общо 146 мача със 150 допуснати гола и 55 сухи мрежи.