Милан продължава с доброто си представяне в Серия "А". "Росонерите" стигнаха до победа с 2:1 при гостуването си на Киево. Двубоят бе от 27-ия кръг на първенството.

В герой за миланския гранд отново се превърна Кжищоф Пьонтек, който донесе победата на своя отбор. Полякът се изравни на върха при голмайсторите с Кристиано Роналдо. Двамата имат по 19 попадения. През първото полувреме Лукас Билия даде аванс на Милан, но малко след това Перперим Хетемай изравни.

Снимка 411325

С този успех "росонерите" остават на трета позиция с 51 точки, докато "летящите магаренца" са закотвени на дъното.

По-добрата игра на Милан даде резултат в 31-ата минута. Лукас Билия изпълни по перфектен начин пряк свободен удар на границата на наказателното поле, отсъден за нарушенуе срещу Лукас Пакета.

Домакините изравниха десет минути по-късно. Перперим Хетемай получи отлично центриране отдясно и с глава бе точен за 1:1.

Снимка 411324

В 57-ата минута Милан отново излезе напред в резултата. Кшищоф Пьонтек бе изведен в наказателното поле на Киево, но ударът му бе блокиран. Полякът опита добавка със задна ножица, но се сблъска със защитник на домакините, който в последствие поиска нарушение. Играта обаче продължи, Саму Кастийехо намери Пьонтек в наказателното поле и този път нападателят не сгреши - 2:1.

До края на мача повече голове не паднаха.