Селекционерът на японския национален отбор Алберто Дзакерони подкрепи колегата си начело на Милан Масимилиано Алегри. „Росонерите" започнаха много лошо сезона, като записаха две домакински загуби в Серия А и нулево реми срещу Андерлехт в Шампионската лига. Според Дзак обаче, едно евентуално уволнение на Алгери би било „шега".

Треньорът е длъжен да се нагажда към променящите се условия. На него не бива да влияят събития, които се случват извън терена. Разбира се, това е много трудно на практика", заяви Дзакерони.

„Милан се намира в трудна ситуация. За този клуб не е нормално да загуби два пъти у дома. Очевидно е, че имат проблеми, но Алегри не бива да бъде пипан. Една евентуална треньорска смяна би била невероятна шега. Алегри все пак трябва да вземе няколко победи, защото във футбола всичко се гради върху успехите", подчерта Дзакерони.