Милан разби Лацио с 4:0 на "Сан Сиро" и се класира за полуфиналите на Купата на Италия, където ще се изправи срещу градския си съперник Интер, който вчера елиминира друг римски клуб - Рома.

Снимка 563032

Рафаел Леао даде предимство на "росонерите" в 24-ата минута, преди Оливие Жиру да влезе в действие в края на полувремето. Французинът, който отбеляза два гола през уикенда, за успеха срещу Интер в дербито, се разписа в 41-ата и 45-ата минута и по този начин Милан се оттегли на почивка с три гола аванс.

Снимка 563036

Франк Кесие се разписа в 79-ата минута за 4:0 и увеличи мизерията в Лацио, който в последните дни е разтресен след протестите на феновете срещу Маурицио Сари и стратегията за развитие на клуба.