Турнир: Копа Италия Стадион: "Сан Сиро", гр. Милано (Италия) Зрители:

Нито секунда продължение! Край на двубоя!

Снимка 563038

Източник: EPA/БГНЕС

87′

Всичко в мача отдавна е ясно. Двубоят се доиграва. На 1/2-финалите за Купата на Италия се оформи дерби между Интер и Милан.

80′

ГООООЛ! Франк Кесие прави резултата 4:0! След карамбол в полето на Лацио, топката попадна в полузащитника и той бесмилостно я прати във вратата на гостите за четвърти път!

77′

Даниел Малдини заменя другия герой за "росонерите" - Рафаел Леао.

77′

Томори влиза на мястото на Калабрия.

68′

Край на мача и за Чиро Имобиле. Вместо него в игра се появява Раул Моро

67′

В последните минути Милан отстъпи инициативата на своите гости, но те така и не съумяват да създадат нещо опасно пред вратата на Менян.

61′

Смяна и в състава на Лацио. Лацари влиза на мястото на Хисай

60′

В този момент Оливие Жиру обира аплодисментите на "Сан Сиро". Нападателят е заменен от Анте Ребич.

59′

Салемакерс заменя Жуниор Месиас

57′

Шанс за Педро! Нападателят се отличи със самостоятелен пробив по десния фланг и нанесе удар от границата на наказателното поле. Шутът му обаче бе твърде лек и не затрудни стража на Милан.

52′

Луис Алберто също се появява в игра, той замени Тома Башич

51′

Фелипе Андерсон е заменен от Педро

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

46′

Тонали отстъпва мястото си на Исмаел Бенасер

45′

Играта е подновена!

45′

Край на първата част! "Росонерите" изиграха вихрени първи 45 минути, в които почти си решиха нещата в своя полза.

Снимка 563032

44′

ГОООООЛ! Гостите са в шок! Оливие Жиру прави резултата 3:0! Французинът получи перфектен пас от Тео Ернандес и отново за него остана най-лесното - просто да прати топката на опразнената врата.

Снимка 563033

41′

ГОООООЛ! Домакините удвояват преднината си! В основата на всичко отново беше Рафаел Леао. Той се справи със съпротивата на двама защитници на Лацио и пусна успореден пас към Оливие Жиру, който на празна врата нямаше какво друго да направи, освен да накара Рейна да вади топката от мрежата си за втори път. Леао е неудържим в тези минути!

35′

Шанс за Лацио! Имобиле получи дълъг пас в наказателното поле, но не си спря добре топката и опасността се размина. Всички знаем какъв безмилостен стрелец е нападателят на "орлите".

24′

ГООООЛ! Милан открива резултата! Рафаел Леао е точен! Романьоли изведе по перфектен начин фланговия футболист, който надбяга отбраната на гостите и технично прати топката покрай Рейна за 1:0! Майсторски гол на португалеца!

Снимка 563034

21′

Тонали спря опасна атака на Лацио и получава жълт картон.

15′

Патрик получава жълт картон за груба игра срещу Тео Ернандес.

12′

Ето го и първия точен удар в мача. Жуниор Месиас проби по левия фланг и стреля, но в тялото на бранител на Лацио. Топката попадна във Франк Кеси, който нанесе мигновен удар с левачката. Пепе Рейна обчаче внимаваше и улови кълбото.

4′

Първият шанс е за гостите! Чиро Имобиле получи топката отдясно, напредна с нея и нанесе удар от малък ъгъл, но твърде неточен.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Флориани

Отборите на Милан и Лацио се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Италия. Двата тима имат сериозни амбиции в надпреварата, а залогът от битката на "Сан Сиро" е подсигурен двубой с Интер, кръг преди големия финал.

Снощи "нерадзурите" си подсигуриха място във финалната четворка, след като се справиха с Рома (2:0).

Втора битка по оста Милано - Рим в турнира за Купата на Италия

Милан посреща Лацио на "Сан Сиро", залогът е място на полуфинал

Наставникът на домакините Стефано Пиоли няма да може да разчита за тази среща на контузените Златан Ибрахимович и Симон Кяер, докато пък Фоде Бало-Туре все още не се е завърнал от участието с националния отбор на Сенегал, който спечели Купата на африканските нации миналата неделя. Под въпрос пък остава Анте Ребич.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

В Лацио контузии продължават да лекуват Жан-Даниел Акпа Акпо и Франческо Ачерби, като участието им в сблъсъка остава под въпрос.

Двата тима винаги правят зрелищни сблъсъци, а последният от тях датира през септември, 2021 година, когато "росонерите" спечелиха с 2:0.

А за да стигнат до мач за Купата един срещу друг, Милан и Лацио съответно отстраниха Дженоа и Удинезе на осминафиналите.

Милан победи Интер с 2:1