Каратистите на Спартак-Плевен спечелиха 8 медала на международен турнир в Сърбия, съобщи за БТА треньорът Милена Кирниколова.

В първия старт за сезона състезателите по карате от клуба са участвали в състезание по правилника на WKF в сръбския град Лесковац. Международният турнир "Ippon cup" е събрал над 600 бойци от 4 държави - обичайно висок брой състезатели за началото на сезона. Плевенският карате клуб е участвал с 9 каратисти, които са завоювали 2 златни, 1 сребърен и 5 бронзови медала.

Шампион става Габриел Рупчански - ученик на Спортно училище - Плевен, 10 клас, в дисциплината кумите, каза Кирниколова. Той е взел участие и в дисциплината отборно кумите при юношите до 17 години, където със съотборника си Иван Димитров (от карате клуб Янтра - Габрово) печелят бронз. Златен медал спечели и Мирела Йолова в дисциплината ката при девойки до 20 г.

Най-малкият участник - 6-годишният Евгени Лазаров, направи успешен дебют и в двете състезателни дисциплини, каза треньорката. Той се класира на 2 място в дисциплината кумите и на 3 място в дисциплината ката при момчета, родени след 2013 г.

Другите бронзови медали са на Александър Иванов - 7 г. момчета, Йоан Тонов - 10 г. момчета и Максимилиан Рупчански - 12-13 г.юноши в дисциплината ката.

Саня Петкова спечели сребърен медал на Европейското първенство по олимпийско карате до 21 години