Саня Петкова спечели сребърен медал в дисциплината кумите на Европейското първенство по олимпийско карате за кадети, девойки и младежи до 21 г, в Будапеща, Унгария, (7-9 февруари).

Българката постигна успеха си в кат. над 59 кг при 16-17 годишните. Това е първо международно отличие на талантливата възпитаничка на реномирания столичен клуб "Ронин".

Осми международен турнир по карате за купа "Ронин" ще се проведе в София

Над 350 каратеки от България, Северна Македония, Сърбия, Румъния и Гърция ще се включат в битка за медалите

Саня се справи най-напред със съперничка от Азербайджан, след това от Словакия, Израел и на полуфинала записа победа срещу представителка на Испания. На финала единствено допусна загуба срещу испанка.

И при младежите в същата възрастова група, 16-17 г., родното карате постигна впечатляващ резултат, макар и без медал. В кат. 55 кг Денислав Стоянов се класира на 5-о място след три победи - над Грузия, Италия и Турция. Денислав се пречупи на полуфинала срещу Азербайджан, след това загуби и битката за бронза срещу Македония.

Ивана Каменова преди Световното първенство по карате: Целя се във върха!

Турнирът ще се проведе в Чили от 23 до 27 октомври

Европейското първенство е много силно, конкуренцията е голяма във всички категории и възрастови групи. Участват 1155 от 52 страни. Отборът ни е от 15 състезатели в дисциплините ката и кумите. Много добре подготвени са, всички са здрави, сподели от унгарската столица селекционерът на националния отбор Борислав Иванов. Световната финалистка от миналата година Ивана Каменова и бронзовата медалстка от Европейското първенство през 2019 г. за девойки отпаднаха от надпреварата на ранен етап.