Марица завърши 2:2 с Ротор (Волгоград), който заема 17-ото място във второто ниво на руския футбол. Българският тим губеше с 0:2 на почивката, но стигна до равенството с голове на Ангел Грънчов (49) и Мариян Тонев (65).

Два червени картона бяха показани в контролата на турска земя - Станислав Маламов и Сергей Серченков бяха изгонени в 67-ата минута. Наставникът на Ротор предпочете да не пусне нов футболист на терена и тимът му доигра двубоя с 10 души.

Станислав Маламов, Петър Атанасов и Мариян Тонев пропуснаха добри положения през първата част, а в края на мача Веселин Марчев на два пъти не успя да вкара.

МАРИЦА - РОТОР 2:2

0:1 Имран (32), 0:2 Исламитдин Абдулаев (39), 1:2 Ангел Грънчов (49), 2:2 Мариян Тонев (65)

Съставът на Марица: 86. Илия Николов, 7. Симеон Вешев, 19. Мартин Газиев. 24. Ангел Грънчов, 66. Мартин Лазов, 8. Александър Праматаров, 29. Янко Георгиев, 9. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски, 21. Станислав Маламов, 87. Мариян Тонев (5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 11. Илиян Йорданов, 77. Айкут Янъков, 23. Теодор Фърков, 10. Веселин Марчев, 15. Християн Димитров, 26. Виктор Петков)