Старши треньорът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг обобщи мача с Манчестър Сити (2:1).

"През първото полувреме играхме много добре. Защитавахме се добре и създавахме добри положения. Останахме доволни от първото полувреме.

Трябваше да заменим Марсиал, той имаше някои оплаквания и играта се промени. Те се възползваха от инициативата, а ние не бяхме достатъчно активни в началото на второто полувреме. Противникът вкара. Но нашият отбор вярва в себе си и във факта, че е в състояние да се възстанови, защото мачът продължава 90 минути. Много съм доволен от представянето ни.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 2:1 в мач от Висшата лига

Юнайтед е господар на Манчестър! "Червените дяволи" нокаутираха Сити с късен обрат на "Олд Трафорд"

"Червените дяволи" се доближиха на 6 точки от върха

Мога да разбера позицията на съперника за първия ни гол. Има правила, но това е объркващ момент за защитата.

Според правилата Маркъс Рашфорд не докосна топката и не се намеси в ситуацията. Но разбирам недоволството на Манчестър Сити.

Придобихме увереност в себе си и се движим в правилната посока. Срещу отбори като Сити трябва да можеш да работиш без топката. Те имат качествата да вкарат гол само ако мигнеш. И ние видяхме това днес. Една грешка и топката е в мрежата", заяви тен Хаг пред "BT Sport".