Първият официален мач на английския Манчестър Юнайтед след паузата за Световното първенство по футбол предложи вълнуващо представяне и сензационен гол срещу Бърнли, село на нападателя Маркъс Рашфорд, пише агенция "Ройтерс".

Рашфорд се разписа на три пъти и за националния отбор на Англия на Мондиал 2022 в Катар, а срещу Бърнли бе точен 57-ата минута на двубоя от турнира за Купата на лигата, оформяйки крайното 2:0.

Самочувствието на 25-годишния футболист пострада сериозно, след пропусната дузпа във финала на Европейското първенство през миналата година срещу Италия, а завръщането на Кристиано Роналдо при "червените дяволи" изглежда също се отрази на формата на нападателя.

Маркъс Рашфорд бе титуляр само в 18 от 49 мача на Манчестър Юнайтед във всички турнири, отбелязвайки едва 5 гола, а тимът завърши миналия сезон бе трофей и с най-малко спечелени точки във Висшата лига от 1992 година насам. Рашфорд обаче постепенно върна формата си и започна в 16 от 22 мача във всички турнири, като се разписа 9 пъти. Той си спечели място в селекцията на Гарет Саутгейт за Световното първенство и се записа сред голмайсторите в мача срещу Иран и на два пъти срещу Уелс, въпреки че бе резерва в четвъртфиналния сблъсък с Франция. Футболистът увери, че вече е оставил отпадането на Англия от Мондиал 2022 в миналото.

"Няма време да се самосъжаляваме. Трябва да постигаме добри резултати и за щастие днес го направихме", заяви нападателят на Манчестър Юнайтед след победата над Бърнли снощи.

Английският национал си заслужи похвали и от мениджъра Ерик тен Хаг. "Отбеляза страхотен гол с отличен завършващ удар. Мисля, че Маркъс е в добра форма и се надявам да остане концентриран", каза нидерландския специалист.

"Представянето му се подобрява от мач на мач. Очаквам да продължи по този начин", добави Тен Хаг.