Манчестър Юнайтед победи Милан след изпълнение на дузпи в последната си контрола преди началото на сезона. В редовното време двубоят завърши 2:2, а при наказателните удари "червените дяволи" се наложиха с 5:4.

Мачът се игра в Кардиф и бе част от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп".

Маркъс Рашфорд откри резултата в 14-ата минута. Нападателят получи отличен пас от Матич отляво, нахлу в наказателното поле и с нисък удар прати топката в мрежата.

В 26-ата минута Сусо изравни с великолепен удар от далечна дистанция.

След час игра "росонерите" поведоха в резултата с известна доза късмет. Центриране на Сусо мина през няколко футболисти и в крайна сметка топката се отклони от главата на Линдельоф и се озова в мрежата зад Де Хеа.

В 72-ата минута "червените дяволи" изравниха. Лингард получи топката от Марсиал и с диангонален удар вкара за 2:2.

Синът на Паоло Малдини Даниел пропусна решителна дузпа, която позволи на новото попълнение на Юнайтед Даниел Джеймс да донесе успеха на англичаните.