Манчестър Юнайтед победи Бърнли с 2:0 като гост. Двубоят бе от 20-ия кръг на Висшата лига. Точни за "червените дяволи" бяха Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд в края на двете полувреме. В началото на втората част попадение на французина бе отменен.

Така Юнайтед събра 31 точки и изпревари Тотнъм на петото място във временното класиране. Бърнли е 13-и с 24 пункта.

В 13-ата минута Рашфорд стреля от пряк свободен удар от около 30 метра, но Поуп успя да избие. Шест минути по-късно нападателят нацели греда.

В 34-ата минута Юнайтед пропусна най-доброто си положение до момента. Марсиал се озова непокрит на метри пред вратата, но ударът му бе избит от защитник пред голлинията.

През първата част "виненочервените" трудно стигаха до положения пред Де Хеа. В 42-ата минута Барнс се опита да затрудни стража, но стреля неточно.

В 44-ата минута гостите матереализираха превъзходството си. Перейра се възползва от грешка на Чарли Тейлър и изведе Марсиал сам срещу Поуп. Френският нападател с техничен удар откри резултата.

Втората част започна с шанс за Бърнли. Джеф Хендрик стреля от далечна дистанция в 48-ата минута, но не намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута Манчестър можеше да удвои преднината си. Марсиал се пребори със защитник в пеналта и отблизо вкара, но попадението не бе зачетено заради нарушение на нападателя.

Малко след това отново Марсиал опита да отбележи, но Поуп изби удара му. В 66-ата минута гостите поискаха дузпа за сблъсък между Фил Бардсли и Антони Марсиал в наказателното поле, но Майк Дийн бе категоричен, че такава няма.

В 69-ата минута домакините отправиха първия си точен удар в мача, но той бе изключително опасен. Фил Бардсли стреля от воле от ъгъла на наказателното поле, но с блестяща намеса Де Хеа спаси.

Дълбоко в добавеното време "червените дяволи" организираха отлична контраатака, при която Джеймс изведе Рашфорд сам срещу вратаря. Нападателят финтира Поуп и вкара за крайното 0:2.

Норич и Тотнъм завършиха 2:2