Манчестър Юнайтед победи у дома Нотингам Форест с 3:0 в мач от 17-ия кръг в английската Висша лига. Головете за "червените дяволи" отбелязаха Маркъс Рашфорд(19'), Антони Марсиал(22') и Фред(87').

С победата Юнайтед се доближи само на точка от четвъртия Тотнъм, но "шпорите" са и с мач по-малко. Нотингам остава на предполседното място с едва 13 пункта в актива си.

Челси - Борнемут 2:0 в мач от Висшата лига

Челси сложи край на черна серия във Висшата лига с бой над "черешките"

Кай Хаверц и Мейсън Маунт се разписаха за лондончани

Домакините започнаха по-силно двубоя и още преди да са изминали 10 минути можеше да открият резултата. След разбъркване в полето Нотингам топката попадна в краката на Маласия, който отправи изстрел, но Уейн Хенеси трябваше да се намесва, а след като игра с топката тя се отби в гредата и излезе в корнер.

Натискът на Юнайтед даде резултат в 19-а минута, когато Маркъс Рашфорд изведе своите напред. Ериксен изпълни хитро корнер по земя, Рашфорд излезе на първа греда и с кинжален шут прониза вратата на гостите.

Снимка 600709

Само три минути след това топката отново се озова във вратата на Уейн Хенеси. Маркъс Рашфорд се справи с двама защитници на Нотингам и пусна пас към Марсиал, който с удар извън наказателното поле удвои аванса на своите.

В края на първото полувреме гостите успяха да върнат едно попадение, но радостта им беше за кратко. ВАР преразгледа ситуацията и се оказа, че авторът на гола Вили Боли се е намирал в положение на засада.

Снимка 600710

Юнайтед продължи да бъде по-добрият отбор и през второто полувреме, но това превъзходство се изрази с гол едва 3 минути преди края, когато Каземиро изведе Фред отляво и бразилецът оформи крайния резултат с хубав шут покрай стража на Нотингам.

Манчестър Юнайтед - Нотингам Форест 3:0

1:0 Маркъс Рашфорд 20'

2:0 Антони Марсиал 23'