Челси спечели с 2:0 като домакин срещу Борнемут в мач от английското първенство по футбол и записа първа победа във Висшата лига от средата на октомври насам. Така "сините" прекратиха серия от пет поредни мача без успех и се изкачиха с едно място до осмото.

Кай Хаверц даде преднина на Челси в 16-ата минута, след като завърши атака през средата, започната от Жоржиньо и преминала през Мейсън Маунт и Рахиийм Стърлинг. Само седем минути по-късно германският халф асистира на Маунт, който оформи крайното 2:0 с удар извън наказателното поле.

Снимка 600708

За Челси в игра се завърна Рийс Джеймс, който получи контузия в коляното и не бе в състава на Англия за Световното първенство.

С победата Челси събра актив от 24 точки, колкото има и седмият Брайтън. Зона Шампионска лига обаче все още е далеч, като четвъртият в подреждането Тотнъм е с 30 точки.

Борнемут е 14-и с три точки пред първия под чертата на изпадащите Уулвърхемптън.