Манчестър Юнайтед постигна много трудна победа като гост над Кристъл Палас с 2:0 и си осигури и на теория евроквота. "Червените дяволи" играха цяло първо полувреме на не особено високо ниво, но гол в добавеното време на Маркъс Рашфорд ги успокои. През втората част домакините от Лондон имаха своите шансове да изравнят. За момент те го сториха, но "милиметров" ВАР ги лиши от попадението. През първата част "орлите", точно преди гола на Рашфорд" имаха основателни претенции за дузпа. Антони Марсиал вкара гола на спокойствието в 75-ата минута. По време на сблъсък при отбелязване на попадението Патрик ван Аанхолт получи тежка контузия.

В първата част Юнайтед владееше топката повече, но Кръстъл Палас имаше по-добрите положения. Критикуваният в предишни срещи Давид де Хеа на три пъти трябваше да показва високата си класа.

В 43-ата минута по-късно Заха се сблъска с Линдельоф в пеналта на Юнайтед, но и в този случай съдията не видя основания да посочи бялата точка. От повторенията се видя, че контакт е имало. Са о три минути по-късно Бруно Фернандеш подаде в коридор за Рашфорд, който мнго елегантно си освободи пространство и вкара отблизо за 0:1.

Снимка 488402

Кристъл Палас започна силно второто полувреме и в 55-ата минута Джордан Аю засече центриране на Заха във вратата, но след разглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че ганаецът е бил с милиметри в засада.

След пропуски и на двата отбора развръзката дойде в 78-ата минута. Рашфорд стартира атаката, освобождавайки се от няколко съперници на левия фланг, комбинира с Бруно Фернандеш, след което подаде извеждащ пас за Марсиал, който с диагонален удар отблизо прати топката в мрежата за 0:2. За съжаление, по време на отбелязването на гола французинът се сблъска с Патрик ван Аанхолт и го контузи тежко.

Срещата продължи да бъде открита и резултатът можеше да бъде променен и двете посоки.

С този успех Манчесът Юнайтед остана на пето място с 62 точки и голова разлика +28. С такъв актив е и Лестър, но с голова разлика +30 и с 3 повече отбелязани попадения. Третият Челси има 63 точки, но с +15 голова разлика.

Юнайтед ще бъде домакин на Уест Хям и ще гостува в пряк мач за Шампионската лига на Лестър. "Лисиците" гостуват в неделя на Тотнъм, когато Манчестър Юнайтед и Челси ще играят полуфинал за ФА Къп. Лондончани имат гостуване на Ливърпул в сряда и ще бъдат домакини на Уллвърхямптън в последния кръг.

Кръстъл Палас има 42 точки и най-вероятно ще завърши на 14-ата позиция, на която се намира в момента. "Орлите" имат гостуване на Уулвърхямптън и домакинство на Тотнъм.