Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:2 в истинско зрелище на стадион "Олд Трафорд" в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" обърнаха развоя на събитията, след като изоставаха с 0:2 през първата част.

Бърнли - Ливърпул 0:2 в мач от Висшата лига

Ливърпул стъпи на върха в Англия след измъчен успех над опашкаря Бърнли

Ето как се разви двубоят

Мачът започна кошмарно за момчетата на Тен Хаг и в средата на първата част те се оказаха изоставащи след попадение на Джон Макгин.

Безобразията в защитата на "червените дяволи" продължи и те допуснаха втори гол пет минути по-късно. Цялата отбрана на Юнайтед проспа центриране от корнер, Ленгле се оказа сам на задна греда и подаде към Дендонкер, който също необезпокояван прати с петичка топката в мрежата зад Онана.

Втората част започна по най-добрия начин за Манчестър Юнайтед и само три минути след подновяването на играта Гарнчачо успя да се разпише, но голът му беше отменен за засада след намеса на системата ВАР.

Снимка 647398

Източник: Gettyimages

Десет минути по-късно обаче нямаше кой да отмени гола на аржентинеца, който се възползва от перфектен пас на Рашфорд и намали изоставането на своя отбор.

В 71-ва минута Гарначо отново попадна под светлината на прожекторите, след като нанесе удар от границата на наказателното поле, а след рикошет в защитник на Вила, Емилиано Мартинес остана безпомощен.

Снимка 647397

Голямата драма се разигра 8 минути преди края, когато Расмус Хoйлунд разплака гостите. Датчанинът се възползва от центриране от корнер, след който защитата на Вила не успя да изчисти добре, а Расмус се разписа с плътен шут с левачката за крайното 3:2.

Това беше и първият гол на нападателя за Манчестър Юнайтед във Висшата лига.

Снимка 647396

По този начин Манчестър Юнайтед събра 31 точки и заема 6-о място във временното класиране, а Астън Вила остава на 3-та позиция с 39 пункта.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 3:2

0:1 Макгин (21')

0:2 Дендонкер (26')

1:2 Гарначо (59')

2:2 Гарначо (71')

3:2 Хойлунд (82')

Манчестър Юнайтед: Онана, Уан-Бисака, Варан, Еванс, Дало, Мейну (80 Мактомини), Ериксен (95 Гор), Гарначо (95 Ханибал), Фернандеш, Рашфорд (80 Антъни), Хойлунд (89 Камбуала)

Астън Вила: Мартинес, Конса, Карлос, Лангле, Дин (50 Морено), Дендонкер (87 Ироегбунам), Луис, Бейли (77 Дзаниоло), Макгин (87 Дуран), Рамзи (77 Диаби), Уоткинс