Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед 6:3 в едно от най-зрелищното дерби в историята между двата отбора. Втори хеттрик за сезона реализира Ерлинг Холанд. Останалите попадения за "гражданите" отбеляза Фил Фодън, който също се отчете с три гола. За "червените" дяволи се разписаха Антъни в 56-та минута и Антъни Марсиал на два пъти в 84-та и в добавеното време на мача.

Английският национал откри резултата в 8-та минута, а Ерлинг Холанд в 34-та и 37-та минута удвои преднината на шампиона на Англия. В края на първото полувреме отново англичанинът записа името си сред голмайсторите.

Още в третата минута домакините създадоха първото опасно положение, когато удар на Холанд с глава бе изчистен пред голлинията, след което Де Бройне отправи изстрел, но Де Хеа съумя да го отрази.

Непосредствено след това, Фодън получи топката в наказателното поле и с прецизен изстрел "гражданите" поведоха в срещата.

Десет минути преди края на първата част при центриране от ъглов удар, норвежецът се измъкна от опеката на Кристиан Ериксен и отигра топката с глава. Маласия опита да изчисти, но усилията му се оказаха напразни.

Снимка 589621

Отново нападателят се разписа в 37-та минута, когато с прострелно подаване бе изведен от Кевин Де Бройне и така порази вратата на Давид Де Хеа.

В края на полувремето, Холанд асистира на Фодън, за да реши мача в полза на "гражданите". Втората част започна в същото русло, но в 56-та минута Антъни върна едно попадение  за "червените дяволи". Ман Сити обаче продължи да натиска и Ерлинг Холанд оформи своя хетрик в 64-та минута, след като засече центриране отляво.

В 72-рата минута Фил Фоудън отбеляза за трети път в сблъсъка. Той получи подаване от Холанд, стреля мощно в левия ъгъл и не остави шансове на Давид Де Хеа.

Антони Марсиал намали преднината на гостите в последните минути, след като изпъкна с два гола. В 84-тата французинът бе на точното място, тъй като като Едерсон бе парирал удар на Фред. В 90-ата Марсиал бе фаулиран от Кансело в наказателното поле и сам оползотвори дузпата, подпечатвайки крайния резултат.