Кристъл Палас допусна обрат срещу Манчестър Юнайтед в среща от 29-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Селхърст Парк" завърши при драматичното 2:3, след като домакините водеха с 2:0.

Точни за лондончани бяха Таунзънд и Ван Анхолт, докато за гостуващия гранд се разписаха Смолинг, Лукаку и Матич.

Снимка 343688

Oтборът на Моуриньо имаше нужда от трите точки на всяка цена, за да може да си върне втората позиция в класирането и в крайна сметка ги спечели.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед 2:3, гол на Матич!

5 победи за "червените дяволи" в последните 5 мача между двете единайсеторки

През първото полувреме ситуацията на терена не предполагаше отбелязването на множество попадения, като съперниците съсредоточаваха голяма част от усилията си по крилата, но същевременно насищаха и средата на терена с достатъчен брой състезатели така, че да блокират взаимно изобретателността на по-експанзивните попълнения в редиците си.

Тактиката на Моуриньо включваше основно центрирания в наказателното поле към Лингард и най-вече към Лукаку. За съжаление на един от дейните футболисти на терена - Алексис Санчес, неговите непрестанни в един момент подавания към Лукаку оставаха неоползотворени. Таранът на "червените дяволи" не беше дотолкова зорко "охраняван" от бранители на опонента, колкото сам не бе наясно какво точно иска да направи в наказателното поле. В няколко отделни случая неговата безпомощност видимо не се понрави на Санчес.

Снимка 343689

Резултатът беше открит след 11 минути игра, когато Андрос Таунзънд получи топката от Бентеке на границата на наказателното поле и без да се замисля отигра положението по брилянтен начин, фалцирайки кълбото в празния ъгъл от вратата на Де Хеа. Стражът на гостите не успя дори да помръдне.

Лингард и Санчес опитаха да се организират бързо в предни позиции и да допринесат за изравняването на резултата, но атаките им се оказаха неуспешни.

Същевременно, малко преди паузата между полувремената Таунзънд можеше да се разпише и за втори път, но изстрелът му от средна дистанция не бе толкова успешен, колкото този от началото на сблъсъка.

Снимка 343690

Така до почивката домакините разполагаха с гол аванс пред именития си съперник.

Вторите 45 минути започнаха на пръв поглед доста лежерно, но само 180 секунди след подновяването на играта, при наглед безобидно нарушение в близост до централната линия от терена, топката бе пратена бързо към Ван Анхолт, който разочарова Де Хеа, вкарвайки за 2:0.

Футболистите на Юнайтед претендираха, че фаулът е бил изпълнен прекалено бързо, но попадението бе признато.

Снимка 343691

В 55-ата минута и усилията на гостите в предни позиции дадоха резултат. Центриране на Валенсия намери включилия се в предни позиции Крис Смолинг, който с глава се разписа за 2:1, връщайки надеждите на тима си за спечелване на поне точка в мача.

Гол на Ромелу Лукаку 14 минути преди последния сигнал обнадежди максимално подопечните на Жозе Моуриньо, а истинско футболно бижу на Неманя Матич от далечна дистанция оформи крайното 2:3, връчило важните три точки на Манчестър Юнайтед.

Заключителното попадение на гостите изненада дори и самия Жозе Моуриньо, на когото му бяха необходими няколко секунди, за да осмисли случилото се.