Не успява да се разпише той от близка дистанция.

80′

Ридевалд заменя Шлуп.

78′

Удивително спасяване на Де Хеа!

Вратарят на Юнайтед се намесва след изстрел с глава на Бентеке от близко разстояние.

Изумителен рефлекс на стража на Юнайтед.

76′

ГОООООООООООЛ!!!

2:2!

Резултатът е изравнен! Попадение на Лукаку!

Продължителна атака за гостите, изстрел на Лукаку, кълбото рикошира в бранителите пред него и влетя в мрежата за 2:2.

75′

Жълт картон за Таунзънд.

74′

Масиран натиск на гостите.

Няколко поредни корнера в полза на отбора.

68′

Шоу заменя Йънг.

68′

Мата сменя Валенсия.

67′

Погба стреля от границата на наказателното поле!

Хенеси спасява.

65′

Центриране към Бентеке.

Той отиграва топката с глава, но не успява да я насочи в целта.

63′

Добро центриране на Санчес към Погба.

Французинът не се представи подобаващо.

Топката му е отнета.

61′

Засада на Сьорлот.

57′

Жълт картон за Йънг.

55′

ГООООООООООООЛ!!!

2:1!

Попадение с глава на Смолинг, включил се в нападението на гостите.

Асистенцията е за Валенсия.

50′

Изстрел на Погба!

Без резултат.

48′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Патрик ван Анхолт бележи!

Бързо изпълнен свободен удар изненада защитата на "червените дяволи" и удвояването на предимството в резултата за домакините е факт!

46′

Рашфорд заменя МакТоминей.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

През първото полувреме ситуацията на терена не предполагаше отбелязването на множество попадения, като съперниците съсредоточаваха голяма част от усилията си по крилата, но същевременно насищаха и средата на терена с достатъчен брой състезатели така, че да блокират взаимно изобретателността на по-експанзивните попълнения в редиците си.

Тактиката на Моуриньо включваше основно центрирания в наказателното поле към Лингард и най-вече към Лукаку. За съжаление на един от дейните футболисти на терена - Алексис Санчес, неговите непрестанни в един момент подавания към Лукаку оставаха неоползотворени. Таранът на "червените дяволи" не беше дотолкова зорко "охраняван" от бранители на опонента, колкото сам не бе наясно какво точно иска да направи в наказателното поле. В няколко отделни случая неговата безпомощност видимо не се понрави на Санчес.

Резултатът беше открит след 11 минути игра, когато Андрос Таунзънд получи топката от Бентеке на границата на наказателното поле и без да се замисля отигра положението по брилянтен начин, фалцирайки кълбото в празния ъгъл от вратата на Де Хеа. Стражът на гостите не успя дори да помръдне.

Лингард и Санчес опитаха да се организират бързо в предни позиции и да допринесат за изравняването на резултата, но атаките им се оказаха неуспешни.

Същевременно, малко преди паузата между полувремената Таунзънд можеше да се разпише и за втори път, но изстрелът му от средна дистанция не бе толкова успешен, колкото този от началото на сблъсъка.

Така до почивката домакините разполагаха с гол аванс пред именития си съперник.

45′

Почивка.

41′

Жълт картон за МакТоминей.

32′

Центриране и към Лингард в пеналта на Хенеси.

Блокиран е от двама бранители състезателят на гостите.

27′

Опитва отново късмета си с изстрел от далечна дистанция Андрос Таунзънд.

Този път безуспешно.

24′

Продължават неистовите си опити да поразят вратата на съперника основно с помощта на центрирания, футболистите на Манчестър Юнайтед.

Тази им тактика, за момента, е абсолютно неуспешна.

19′

"Червените дяволи" на два пъти се опитаха да се върнат в мача, но Лукаку не успява да се възползва от чудесните подавания на Санчес.

Не изглежда доволен чилиецът от обстоятелствата.

11′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!

1:0!

Страхотно попадение на Андрос Таунзънд! Той получи топката от Бентеке на границата на наказателното поле и не остави шансове на Де Хеа с прецизен изстрел.

Предимство в резултата за домакините!

7′

Центриране към Санчес.

Той стреля, но топката среща лицето на Хенеси.

Първо положение и за гостуващия състав.

6′

Томкинс стреля!

Кълбото не минава близо до целта.

5′

Не особено добро изчистване на Линдельоф.

Корнер в полза на домакините.

4′

Опасно центриране на Таунзънд!

Четирима футболисти на Палас се разминаха с топката в наказателното поле.

Не особено точно подаване на английския национал.

1′

Ридевалд Кастро

Кристъл Палас приема Манчестър Юнайтед в среща от 29-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Селхърст Парк" започва в 22:00 часа.

Oтборът на Моуриньо има нужда от трите точки на всяка цена, за да може да си върне втората позиция в класирането, която в момента е заемана от Ливърпул, след като "червените" постигнаха успех през уикенда.

Домакините са с 3 загуби и 2 ремита в последните 5 мача от всички турнири, но и Юнайтед не е в най-цветуща форма.

Жозе Моуриньо: Златан Ибрахимович приключва с Манчестър Юнайтед

Моуриньо: Златан приключва с Юнайтед

"Той е невероятен футболист с изключителна кариера"

"Червените дяволи" са записали 3 победи в последните 5 мача във всички турнири, а освен това са измъчвани от сериозни кадрови проблеми.

Аут за гостите са контузените Джоунс, Рохо, Фелаини и Ерера, а Ибрахимович и Блинд също няма да играят днес, тъй като още не са подготвени физически след травми.

За домакините ситуацията е още по-тежка и мача пропускат Кабай, Заха, Сако, Лофтъс-Чийк, Сперони, Уикъм, Пънчън и Дан, като всички те страдат от травми.

В последните 5 мача между двата тима, победите отиват на сметката на Юнайтед.