Евертън стигна до важна победа в борбата за оцеляване, след като победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Гудисън Парк" в двубой от 32-ия кръг на Висшата лига. С победата отбора на Франк Лампард събра 28 точки и се отдалечи на 4 от опасната зона. Манчестър Юнайтед остава на 7-мо място с 51 и надеждите за топ 4 намаляват.

Манчестър Юнайтед готви чистка през лятото

Вижте кои футболисти ще напуснат

Победата за Евертън донесе Антъни Гордън в 27-ата минута. Той отправи мощен удар от двадесетина метра, топката срещна Хари Магуайър и промени посоката, изненадвайки Давид де Хеа.

Снимка 570022

През второто полувреме Антъни Гордън падна в наказателното поле на гостите в 77-ата минута, но дузпа не бе отсъдена. В самия край на мача Кристиано Роналдо пропусна да донесе поне точка за Манчестър Юнайтед. Пикфорд се изяви с ново спасяване при удара на Роналдо в третата минута на добавеното време и резултатът остана 1:0 за Евертън.

В следващия кръг, на 20 април отборът на Евертън приема Лестър, а Манчестър Юнайтед е домакин на Норич на 16 април.