Дарби Каунти отстрани Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи в третия кръг на "Карабоа Къп". Двубоят на "Олд Трафорд" завърши 2:2 в редовното време, а при наказателните удари "овните" вкараха всичките си 8 изпълнения, докато за "червените дяволи" големият грешник бе Фил Джоунс.

В 68-ата минута вратарят на домакините Серхио Ромеро пък бе изгонен.

Във втората минута Карсън спаси удар на Лукаку с глава. Минута по-късно резултатът бе открит. Марсиал напредна отдясно и центрира към Лукаку, белгиецът с пета продължи към Лингард, който пък с едно докосване изведе Мата на стрелкова позиция, а испанецът отбеляза за 1:0.

В 6-ата минута Ромеро се намеси блестяща намеса спаси вратата си от изравнителен гол. В 13-ата минута Лукаку бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай вратата. Малко след това отново Лукаку пропусна от изгодна позиция, стреляйки с глава над вратата.

Снимка 380162

В 59-ата минута "Овните" все пак успяха да стигнат до гол. Хари Уилсън с прекрасно изпълнение от фаул заби неспасяемо топката в сглобката на вратата за 1:1.

В 64-ата минута Марсиал стреля до гредата. В 68-ата минута Серхио Ромеро получи директен червен картон, след като игра с ръка извън наказателното поле, спирайки потенциална голова атака на съперника.

Малко след това Лукаку удари греда. Гостите стигнаха до втори гол в 85-ата минута. Силен удар на Киог бе спасен от вратаря, но Мериът бе заел добра позиция и с глава вкара за 1:2.

Жозе Моуриньо отне капитанската лента на Пол Погба в Манчестър Юнайтед

Това твърди ESPN

Дълбоко в добавеното време на срещата Маруан Фелайни успя да изравни резултата след центриране на Далот и удар с глава.

Така се стигна до изпълнението на наказателни удари, където тимът от Чемпиъншип вкара всичките си 8 изпълнения, докато за "червените дяволи" пропусна Фил Джоунс.