Манчестър Юнайтед постигна едва втората си победа през сезона, като в среща от 6-ия кръг на Висшата лига се наложи над госта си Уест Хем с 2:1.

Головете за победителите вкараха Рууни и Ван Перси, а точен за "чуковете" бе Сако.

Капитанът на домакините обаче бе изгонен за непредизвикан и груб фаул срещу Стюърт Даунинг, извършен след точно час игра.

В самото начало мениджърът на Манчестър Юнайтед - Луис ван Гаал поднесе поредна изненада за феновете на тима, като поради множеството неприятности, които "дяволите" изпитват в защита, сред титулярите започна 19-годишният северноирландски бранител Патрик МакНеър. Той обаче бе на ниво и оправда очакванията на мениджъра към себе си.

Иначе Юнайтед отново, както и срещу Лестър, стартира повече от ударно в атака, като заложи на Рууни, Фалкао и Ван Перси. Компания на МакНеър в защитата пък правеха Рафаел, Рохо и Шоу.

Началните няколко минути бяха в полза на домакините, които изгаряха от желание да изтрият поне част от срама, който трябваше да преживеят при чутовната си издънка срещу новака Лестър в предишния кръг (3:5).

Така и стана. Още в 5-ата минута манчестърци вече водеха в резултата, след като центриране на Рафаел беше превърнато в откриващ гол от опитния Рууни.

Акциите в червено се редяха една след друга, но Ерера и Ди Мария нямаха шанс да оползотворят една от многото възможности за реализиране на попадение, открили се пред тях.

В 23-ата минута предимството на Юнайтед заслужено бе удвоено. Фалкао асистира на Ван Перси, който хладнокръвно вкара гол във втори пореден двубой за състава си, разписвайки се за 2:0.

В 37-ата минута гостите все пак демонстрираха, че няма да се примирят с така развиващия се резултат и върнаха един гол, а с него и надеждите си за нещо повече в този мач. Центриране от корнер намери Сако, който от доста близо не сбърка - 1:2.

Някъде тук приликите за състава на Ван Гаал с мача от миналия кръг започнаха леко да натежават върху плещите на "червените", които по всяка вероятност си припомниха как въпреки аванса си от 2 чисти гола срещу Лестър отстъпиха със звучното 3:5.

До почивката, а и в началните минути след нея, нова промяна в резултата не бе регистрирана, както между другото и нищо кой знае колко интересно въобще на терена.

Не така стояха нещата след точно час игра, когато за непредизвикан и груб фаул срещу Стюърт Даунинг, от игра бе изгонен... капитанът, лидер и голмайстор на Манчестър Юнайтед - Уейн Рууни.

Непосредствено след изцепката на английския национал, той буквално бе зарит от негативни коментари в социалните мрежи, като дори и специалистите не успяха да разберат от какво бе предизвикано нарушението и реакцията на Уейн.

В самия край на мача всичко това можеше да коства много на домакините, пред вратата на Де Хеа бяха създадени няколко поредни възможности за гол, но такъв така и не падна.

В заключителните секунди на срещата попадение на Нолан дори бе отменено заради засада, за да бъде драмата максимална, а победата за домакините още по-сладка и безценна.

Ето и единайсеторките на двата тима, с които те започнаха днес:

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Рохо, Шоу, Ди Мария, Блинд, Ерера, МакНеър, Ван Перси, Рууни, Фалкао

УЕСТ ХЕМ: Адриан, Демел, Рийд, Томкинс, Кресуел, Даунинг, Амалфитано, Сонг, Пойет, Сако, Валенсия